У центрі уваги дитина

18 квітня під головуванням заступника голови райдержадміністрації Людмили Литвин відбулося засідання координаційної ради у справах дітей. На засідання запрошувалися голови сільських та селищних громад, директори навчальних закладів, де живуть і навчаються діти, схильні до правопорушень. Присутні були також керівники районних служб у справах сім’ї та дітей,  соціальні працівники, керівники станції юних техніків, районного центру дитячої та юнацької творчості, фізкультурно-спортивного товариства „Колос”.   Як зазначила Людмила Іванівна на початку засідання, всі ці структури зібралися разом, щоб спільно визначити завдання по профілактиці правопорушень серед неповнолітніх.

Про роботу служби у справах дітей з неповнолітніми, які скоїли злочини та засуджені без позбавлення волі, у минулому та нинішньому роках прозвітувала начальник служби у справах дітей Марина Сандул. Зокрема, вона зазначила, що на 1 квітня цього року у районі проживає 5532 дитини віком до 18 років, на обліку у службі у справах дітей перебуває 32 дитини з 16 сімей. На жаль, всі ці сім’ї, де батьки не виконують свої батьківські обов’язки.

На сьогодні, за словами Марини Володимирівни, 8 неповнолітніх, які скоїли 12 злочинів. Найпоширеніші з них – крадіжки. Досліджуючи причини та умови, що сприяли їх скоєнню, їх мотиви, злочини можна поділити на скоєні в силу складних життєвих обставин, та на ті, що вчинені, бо „нічого  робити”, що типово для підліткового середовища.

Її твердження цілком підтвердив і Юрій Гуровський – оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей райвідділу внутрішніх справ, який у своєму виступі висвітлив тему організації профілактичних заходів міліції з неповнолітніми, які або схильні до правопорушень, або вже їх скоїли. Якщо брати по географічному розташуванню, то найбільше таких юнаків та дівчат мешкає в Олександрівці, Бірках, Голиковому, Новій Осоті та Несватковому. На думку Юрія Володимировича, особливого занепокоєння викликає поведінка шістнадцятирічної дівчини з Голикового. На сьогоднішній день вона часто міняє місце проживання і не хоче вчитися у школі.

Директор районного центру соціальних служб  для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Приходько поінформувала присутніх про аспекти профілактичної роботи з дітьми, які перебувають на обліку у центрі та засуджені без позбавлення волі у минулому та нинішньому роках. Вона також розповіла про повноваження соціальних працівників, нагололосивши, що минулого року під їх опукою перебувала 51 сім’я, а вже цього року – 70 сімей.

Аналіз роботи кримінально-виконавчої інспекції з неповнолітніми, засудженими без позбавлення волі ,станом на 1 квітня представила заступник начальника Знам’янської МРВ КВІ УДПтС Лілія Моргун.

Питання виховання підростаючого покоління – спільна справа влади, школи, громадськості. Особливо тоді, коли батьки не хочуть належним чином виконувати свої батьківські обов’язки. На цьому також наголошували всі виступаючі, які брали участь в обговоренні цієї важливої і актуальної на сьогодні теми.

Координаційна рада внесла зауваження та пропозиції і прийняла відповідні рішення стосовно розглянутих питань.

Кількість переглядів: 56