Учитель року – 2018

Для участі в традиційному щорічному конкурсі фахової майстерності “Учитель року – 2018” зареєструвались одинадцять педагогічних працівників закладів освіти району з різних номінацій.

Обов’язковою умовою Міністерства освіти і науки України в нинішньому навчальному році була підготовка та розміщення відеорезюме учасника і висновок відповідного методичного об’єднання навчального закладу про педагогічну та методичну діяльність на єдиній платформі.

30 листопада та 1 грудня в районі відбувся І тур всеукраїнського конкурсу.

Власні уроки, практичне конкурсне випробування 30 листопада членам журі презентували 10 учасників в номінаціях:

  • “Українська мова і література”

Гаєвська Л.Г. – вчитель української мови і літератури Олександрівського НВК КЗ “Олександрівське НВО №2”;

Згарська Л.А. – вчитель української мови і літератури Бірківської філії КЗ “Олександрівське НВО №2”;

Мовчан А.В. – вчитель української мови і літератури Олександрівської філії КЗ “Олександрівське НВО №1”;

Ульянич В.Б. – вчитель української мови і літератури Красносільської ЗШ І-ІІІ ст. КЗ “Красносільске НВО”;

  • “Фізика”

Зосименко В.О. – вчитель фізики Вищеверещаківської філії КЗ “Красносільске НВО”;

Красюк Ю.П. – вчитель фізики Лісівської філії КЗ “Михайлівське НВО”;

Охріменко Н.В. вчитель фізики Підлісненської філії КЗ “Олександрівське НВО №2”;

Фундерат С.В. – вчитель фізики Красносілківської ЗШ І-ІІІ ст. КЗ “Красносілківське НВО”;

  • “Фізична культура”

Гришин А.М. – вчитель фізичної культури Красносілківської ЗШ І-ІІІ ст. КЗ “Красносілківське НВО”;

Тлустенко В.В. – вчитель фізичної культури Олександрівського НВК КЗ “Олександрівське НВО №2”.

Всі учасники провели справді сучасні уроки з використанням інтерактивних комплексів, виявили творчий підхід та самобутність.

Вони довели, що в повній мірі володіють дидактичними та фаховими знаннями, ефективно використовують нові форми, прийоми, засоби навчання. На всіх залікових уроках оптимально поєдналась індивідуальна та самостійна діяльність учнів, реалізовувався діяльнісний підхід. Через доброзичливість, створення позитивного мікроклімату на уроці всі вчителі зуміли максимально проявити свою ерудицію та залучити учнів до ефективної і продуктивної роботи.

Кращими члени журі визнали уроки Мовчан А.В. – вчителя української мови і літератури Олександрівської філії КЗ “Олександрівське НВО №1”, Гаєвської Л.Г. вчителя української мови і літератури Олександрівського НВК КЗ “Олександрівське НВО №2”, Зосименка В.О. – вчителя фізики Вищеверещаківської філії КЗ “Красносільске НВО”. В цей же день відбулось конкурсне випробування “Практична робота”. Спеціальні фахові журі дали об’єктивну оцінку вчителям, які виконували завдання за номінаціями. Зокрема, вчителі української мови і літератури за обраними в результаті жеребкування творами здійснювали їх аналіз. При цьому конкурсанти Мовчан А.В, Ульянич В.Б., Гаєвська Л.Г., Згарська Л.А. виявили глибоке знання відповідних методик, уміння послідовно й детально аналізувати художній твір та організовувати з дітьми пошуково-дослідницьку роботу при роботі з текстом.

Вчителі фізики Зосименко В.О., Красюк Ю.П., Охріменко Н.В., Фундерат С.В. за обраним предметом дослідження розробили та презентували інструкції для учнів та проведення лабораторних досліджень властивостей фізичного об’єкта. Відрадно відзначити, що всі учасники випробування показали добрі результати та довели на практиці, що вміють зробити урок фізики сучасним, ефективним та цікавим для дітей.

Високими балами члени журі оцінили й практичну роботу вчителів фізичної культури Гришина А.М. та Тлустенко В.В., які презентували вправи для підготовчої частини уроку за вибраною темою.

Найкраще в конкурсному випробуванні “Практична робота” себе показали Мовчан А.В. – вчитель української мови і літератури Олександрівської філії КЗ “Олександрівське НВО №1”, Ульнич В.Б. – вчитель української мови і літератури Красносільської ЗШ І-ІІІ ст. КЗ “Красносільске НВО”, Тлустенко В.В. – вчитель фізичної культури Олександрівського НВК КЗ “Олександрівське НВО №2”.

Другий день Конкурсу “Учитель року – 2018” розпочався привітанням начальника відділу освіти Олександрівської районної державної адміністраці Тимка С.М.. Першим випробуванням в цей день стало тестуванням з фахової майстерності, яке учасники пройшли у комп’ютерному форматі.

Кращими тут виявились:

  • Тлустенко В.В. – вчитель фізичної культури Олександрівського НВК КЗ “Олександрівське НВО №2”;
  • Гаєвська Л.Г. – вчитель української мови і літератури Олександрівського НВК КЗ “Олександрівське НВО №2”;
  • Гришин А.М. – вчитель фізичної культури Красносілківської ЗШ І-ІІІ ст. КЗ “Красносілківське НВО”;
  • Красюк Ю.П. – вчитель фізики Лісівської філії КЗ “Михайлівське НВО”.

На заключному етапі Конкурсу учасники презентували членам журі підготовлений навчальний проект.

Варто зазначити, що найбільшу кількість балів за представленим доробком набрали:

  • Ульянич В.Б. – вчитель української мови і літератури Красносільської ЗШ І-ІІІ ст. КЗ “Красносільске НВО”;
  • Зосименко В.О. – вчитель фізики Вищеверещаківської філії КЗ “Красносільске НВО”;
  • Мовчан А.В. – вчитель української мови і літератури Олександрівської філії КЗ “Олександрівське НВО №1”.

Якраз створені ними проекти відзначались найбільшою практичною, теоретичною та пізнавальною значущістю передбачуваних результатів, організацією самостійної дослідницької діяльністі учнів, доцільністю використання дослідницьких та пошукових методів.

За остаточною оцінкою членів журі було визначено переможця Конкурсу. Ним стала Мовчан А.В. – вчитель української мови і літератури Олександрівської філії КЗ “Олександрівське НВО №1”, яка виборола перше місце.

Друге місце розділили між собою Зосименко В.О. – вчитель фізики Вищеверещаківської філії КЗ “Красносільске НВО” та Гаєвська Л.Г. – вчитель української мови і літератури Олександрівського НВК КЗ “Олександрівське НВО №2”. Третє місце дісталось Тлустенко В.В. – вчителю фізичної культури Олександрівського НВК КЗ “Олександрівське НВО №2”.

Грамоти відділу освіти Олександрівської районної державної адміністрації переможцям та подяки всім учасникам вручили керівники району Борота О.Д. – голова Олександрівської районної державної адміністрації та Гончаренко Г.К. – голова Олександрівської районної ради.

У своєму вітальному слові до учасників вони зазначили, що вчитель – шанована професія в усі часи і сьогодні ми теж розуміємо як багато залежить від вчителя, який готує молоде покоління. Якраз тому керівники району здійснюють постійну підтримку педагогів району й обіцяють робити це й надалі. Особлива увага буде приділена творчо працюючим вчителям, які успішно втілюють сучасні підходи до навчання і виховання дітей.

Позитивний настрій учасникам конкурсу “Учитель року – 2018” створили гуртківці Олександрівського РЦДЮТ. Керівники Олександрівської ЗШ І-ІІІ ст. №1 КЗ “Олександрівське НВО №1” Литвин Л.І. та Олександрівського НВК КЗ “Олександрівське НВО №2” Зінченко О.В. забезпечити всі умови для ефективного проведення Конкурсу в нинішньому році.

Кількість переглядів: 52