Укрдержреєстр посилить контроль за роботою реєстраторів бізнесу

З 18 лютого за діями реєстраторів суб’єктів підприємницької діяльності буде здійснюватись посилений контроль.

Про це йдеться у наказі Міністерства юстиції України № 277/25054, яким передбачено внесення змін до Положення про здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Так, відповідно до наказу передбачено посилення контролю за діями державних реєстраторів суб’єктів підприємницької діяльності з метою недопущення їх участі в рейдерських схемах, захоплення підприємств або в корпоративних конфліктах між засновниками бізнесу.

«Цей нормативний акт є частиною нашого так званого антикорупційного пакету, спрямованого на попередження будь-яких проявів рейдерства або корупції. Тому сьогодні по будь-якому зверненню громадян або по виявленому факту зловживань у нашій службі ми спростили порядок проведення перевірок діяльності наших же державних реєстраторів», — зазначив Голова Державної реєстраційної служби України Дмитро Ворона.

Він також додав, що є кілька категорій підприємств, по яких будуть проводитися додаткові перевірки. Мова йде про великі суб’єкти бізнесу, а також ті, де є судові або інші спори.

«Це буде подвійна перевірка якості надання послуг. І це чинник запобігання будь-яким негативним проявам в системі держаної реєстрації», — додав Дмитро Ворона.

 

Кількість переглядів: 78