Усі різні – всі унікальні – всі рівні. Інші, але не чужі

   7 листопада 2013 року в загальноосвітніх навчальних закладах району був проведений регіональний урок «Єдина родина в центрі України»

   На такому уроці в 11 класі Івангородської ЗШ І-ІІІ ступенів були присутні заступник голови районної державної адміністрації Людмила Литвин, головний спеціаліст відділу освіти Олександрівської районної державної адміністрації Сергій Тимко.

  Класний керівник Світлана Бойко з перших хвилин уроку, під супровід пісні «Родина», обґрунтувала актуальність теми мирного співіснування різних народів в умовах всебічної інтеграції сучасного суспільства. Одинадцятикласники пояснили, як вони розуміють епіграф уроку «Усі різні – всі унікальні – всі рівні. Інші, але не чужі» та опрацювали в групах Закон України «Про національні меншини в Україні», Декларацію про державний суверенітет України та інші нормативно-правові документи. Школярі продемонстрували свої знання та розуміння таких важливих термінів як «толерантність», «полікультурність», «культура міжетнічних стосунків».

Світлана Бойко звернула увагу дітей на звичаї й традиції вірмен, ромів, тому що саме представники цих етнічних спільнот живуть на території нашого району. Учні правильно відібрали слова, які характеризують сучасні етнонаціональні процеси, а також створили й презентували Кодекс громадянина багатонаціональної держави.

   Заступник голови районної державної адміністрації Людмила Литвин, звертаючись до випускників, зазначила, що держава гарантує право громадян України – представників усіх національностей та національних меншин у культурній, мовній, освітній та інформаційній сферах – це ключове завдання Президента України у державній етнонаціональній політиці.

   Людмила Литвин відзначила соціальну зрілість одинадцятикласників, розуміння ними актуальності даної проблеми та закликала учнів бути толерантними, доброзичливими, розуміти й співпрацювати з людьми різних національностей.

  Головний спеціаліст відділу освіти Олександрівської районної державної адміністрації Сергій Тимко наголосив, що однією з провідних ідей навчально-виховного процесу є його оптимізація. Це й виражається у відродженні національних традицій, забезпеченні освітніх потреб національних меншин і народів.

Кількість переглядів: 1,060