Успішна жінка: жінка-берегиня чи жінка-заробітчанка?

Протягом останніх років в Україні однією з гострих проблем залишається безробіття серед працездатного населення, переважну більшість якого становлять жінки. На початок поточного року серед офіційно зареєстрованих безробітних абсолютну більшість – 68,3 відсотка – становили жінки.

Становище жінок на ринку праці зумовлює низку інших проблем: несприятливі тенденції демографічних процесів, значне зменшення народжуваності, погіршення стану здоров’я жінок та дітей, скорочення середньої тривалості життя.

  28 листопада в Олександрівській районній філії Кіровоградського ОЦЗ було проведено засідання клубу для жінок “Успішна жінка” на тему: ”Плануємо успіх: навички цілепокладання”, на якому було підняте питання гендерної дискримінації ; тотального безробіття та як наслідок – нелегального працевлаштування за кордоном.

   На засіданні була присутня фахівець із соціальних питань Олександрівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Науменко Галина Степанівна. Вона відмітила ,що на сьогодні, як ніколи, постало гостро питання  зовнішніх економічних міграцій; болючою гендерною проблемою для України є використання нелегальної жіночої праці за кордоном.

   Масштабність зазначеного явища становить серйозну загрозу для внутрішньої безпеки держави та її демографічної ситуації (збільшення кількості недоглянутих та позбавлених батьківського піклування дітей ,зростання злочинності серед підлітків та молоді) .Усе це сприяє діяльності злочинних груп та мережі торговців “живим товаром” – жінками і дітьми.

   Галина Степанівна відмітила ,що визначальним фактором у боротьбі з дискримінацією жінок у нашій країні повинні стати стабілізація економіки, суттєве поліпшення життєвого рівня та стану справ із забезпеченням зайнятості, створення умов, за яких і жінки, і чоловіки могли б брати рівну участь у суспільно-політичному житті та процесах прийняття відповідних рішень.

Присутні жінки отримали певні рекомендації щодо дій у певних ситуаціях ,контактні телефони установ та організацій ,куди слід звертатись у разі портреби та за допомогою.

Кількість переглядів: 10