В Олександрівському районі відбулося командно-штабне навчання

24 травня в Олександрівському районі відбулося командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту Олександрівської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Кіровоградської області у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій на території військової частини А0981 Збройних Сил України.

Основними завданнями навчань було вдосконалення злагодженості та оперативності в роботі керівного складу, органів управління та сил цивільного захисту району,  підвищення їх готовності до виконання заходів з евакуації населення із зони можливого ураження внаслідок виникнення надзвичайної ситуації, а також практичне відпрацювання заходів з оповіщення, евакуації, розміщення евакуйованого населення та забезпечення публічного (громадського) порядку та безпеки дорожнього руху в ході евакуації.

У навчаннях взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко, начальник УДСНС України в області Віталій Миронюк, начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Володимир Слінченко, представники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області, РВ УДСНС України в області, члени районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та члени районної комісії з питань евакуації, сільські та селищні голови.

Навчання відбулося в два етапи. На першому етапі у залі засідань райдержадміністрації відпрацьовувалися теоретичні дії органів управління та сил цивільного захисту у разі загрози виникнення надзвичайної ситуації. Так, відповідно першої ввідної, внаслідок порушення технологічного процесу стався вибух у пекарні в/ч А 0981, яка дислокується у смт Лісовому. Виникла пожежа.  Голова райдержадміністрації, голова комісії  з питань ТЕБ та НС Ольга Борота заслухала  доповіді керівників спеціалізованих служб ЦЗ, членів комісії ТЕБ та НС про ситуацію що склалася, їх пропозиції і розрахунки щодо організації проведення заходів по ліквідації НС. Також члени комісії доповіли  про здійснення комплексу заходів щодо захисту населення та надали свої пропозиції до рішення на проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.

Відповідно другої ввідної – пожежа поширюється, наявних сил та засобів, які залучені на ліквідацію пожежі недостатньо, існує загроза поширення вогню на склади арттехозброєння, що може призвести до детонування боєприпасів. На цьому етапі навчання, під час засідання районної комісії з питань евакуації приймається рішення щодо евакуації населення смт Лісове, яке потрапляє у зону ураження, до села Підлісне.

Проаналізувавши ситуацію, що склалася, члени районної комісії з питань евакуації, спеціалізовані служби цивільного захисту району доповіли про свої дії  у період підготовки та проведення заходів з евакуації.

На другому етапі навчання було проведено практичні заняття на базі   в/ч А 0981 та смт Лісового. Зокрема, було на практиці відпрацьовано ліквідацію умовної пожежі на території військової частини силами пожежних 29 ДПРЧ УДСНС України в області та пожежної роти частини, а також  відпрацьовано дії місцевих органів влади та служб цивільного захисту щодо оповіщення та евакуації населення смт Лісове, заходів щодо забезпечення публічної безпеки, роботу збірного пункту евакуації та приймального пункту евакуації.

Підводячи підсумки навчання, перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко відзначив злагоджену роботу всіх учасників заходу, а також зазначив, що це навчання дало змогу відпрацювати спільні дії під час виникнення надзвичайної ситуації усіх залучених ланок та підвищити оперативну готовність органів та сил ЦЗ. Також, Сергій Коваленко вручив голові райдержадміністрації Ользі Бороті Подяку  голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Миколи Чечоткіна за вагомий особистий внесок у розвиток цивільного захисту, високий рівень організації та активну участь у підготовці і проведені навчань, забезпечені заходів захисту населення і територій.

Кількість переглядів: 93