В Олександрівському районі внаслідок спільних заходів державних і громадських інспекторів виявлено порушення правил полювання

Минулих вихідних, 26 листопада 2017 року громадськими інспекторами з охорони довкілля ГО е-Екологія та державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Держекоінспекції у Кіровоградській області, за участю районного мисливствознавця ДП «Олександрівське ЛГ», із залученням єгеря Олександрівської районної організації УТМР, проводились спільні природоохоронні заходи з метою попередження вчиненню правопорушень у сфері мисливського господарства і полювання на території Кіровоградської області.

В мисливських угіддях Олександрівської районної ради Кіровоградської обласної організації УТМР було виявлено бригаду мисливців первинної організації «Рембаза», які здійснювали полювання на території обходу №4 в Олександрівському районі, Кіровоградської області. Під час проведення перевірки документів та огляду знарядь полювання (мисливських рушниць), у одного з мисливців було виявлено низку порушень, про що складено відповідні матеріали про вчинення адміністративного правопорушення.

З невідомих причин порушник поводив себе зухвало, відмовлявся пред’явити документи для перевірки, грубо порушуючи при цьому правила безпечного поводження зі зброєю, відмовляючись розрядити рушницю під час спілкування з перевіряючими.

Також, цікавою виявилась позиція іншого мисливця, який теж був присутній під час проведення перевірки документів та, як з’ясувалось в процесі спілкування з представниками місцевого УТМР, виконує обов’язки секретаря згаданої первинної організації.

Висловлюючи своє невдоволення діями інспекторів щодо оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, він продемонстрував недостатнє знання вимог Закону України «Про мисливське господарство та полювання» і «Положення про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин», переконуючи інспекторів в тому, що використання набоїв (картечі) до мисливської зброї, які не рекомендовані для даного виду мисливських тварин, не несуть загрозу для мисливських собак та не можуть бути небезпечними для учасників полювання через здатність до рикошету.

Як наслідок:

  1. На порушника було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.85, ст. 188-5 КУпАП за порушення правил полювання та невиконання законних вимог посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища;
  2. Держекоінспекцією у Кіровоградській області, відповідно до статі 282 КУпАП, внесено пропозиції про усунення причин та умов, що сприяли вчиненню адміністративного правопорушення голові президії Олександрівської районної організації УТМР. Про вжиті заходи, протягом місяця з дня надходження пропозиції, громадська організація зобов’язана повідомити орган (посадову особу), який вніс пропозицію.
  3. Мисливця, що не знає вимог діючого законодавства, попереджено про наслідки від такого незнання, а також – повідомлено про те, що керівництво Олександрівської районної організації УТМР буде зобов’язано розглянути питання про доцільність перебування таких мисливців серед членів УТМР та провести додаткові навчально – роз’яснювальні заходи серед мисливських колективів, з метою попередження подібних випадків у майбутньому.
  4. Інспекторами з охорони довкілля ГО е-Екологія спільно з інспекторами Держекоінспекції у Кіровоградській області буде суттєво посилено контроль за дотриманням правил полювання на території обходу №4 Олександрівської районної ради Кіровоградської обласної організації УТМР.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року, в рамках проекту Google Україна «Цифрове перетворення Кіровоградської області», реалізованого громадською організацією е-Екологія спільно з Кіровоградською обласною державною адміністрацією та Держекоінспекцією у Кіровоградській області, було презентовано web-систему Інтерактивний реєстр екопроблем Кіровоградської області www.kr.ecoukraine.org та мобільний додаток для смартфонів EcoinspectorUA (доступний до завантаження в Play Market), за допомогою яких – кожен мешканець Кіровоградської області може вирішувати екологічні проблеми, які його найбільше турбують, від браконьєрства до спалювання листя чи вирубки дерев. Достатньо лише завантажити додаток, сфотографувати проблему на свій смартфон і натиснути кнопку «Відправити», а система створить відповідний запит і проконтролює його розгляд.

Кількість переглядів: 94