В Олександрівці побувала гостя із Сорбонни

Олександрівку відвідала аспірантка Паризького університету (Сорбонни) Раїса Остапенко. Вона працює над дисертацією про період німецько-фашистської окупації України.

Дослідниця побувала в Олександрівському районному краєзнавчому музеї, де для неї проведено екскурсію про минуле і сучасне краю, його природу. Гостя із Франції також вивчила документи і фотографії про Олександрівщину періоду німецько-фашистської окупації 1941-1944 років, що зберігаються в музеї. Ці матеріали знайдуть відображення у наукових публікаціях вченої.

Потім Раїса Остапенко відвідала місце масового розстрілу мирного населення у яру біля Олександрівки, де встановлено пам’ятний знак жертвам фашистського терору. Побувала вона і на могилі жертв фашистського терору на Олександрівському цвинтарі, оглянула пам’ятник радянським воїнам-визволителям, які загинули при звільненні Олександрівки від окупантів.

Молода дослідниця має українське коріння і є громадянкою Сполучених Штатів Америки. До навчання в аспірантурі Сорбонни вона вивчала історію в Кембриджі (Великобританія). Взятись за дослідження України періоду німецько-фашистської окупації її спонукали численні розповіді американців – вихідців з України про події тих часів. Раїса Остапенко з метою досліджень вже побувала в багатьох куточках України, зокрема у Львові та Черкасах.

Кількість переглядів: 32