В Олександрівці відбулася обласна нарада буряководів

В Олександрівці на ПАТ „2-ий імені Петровського цукровий завод” відбулася  розширена нарада з керівниками  сільськогосподарських підприємств області за участі заступника  голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Ярослава Арсірія. В нараді  також взяли участь  голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв, заступник  директора департаменту  агропромислового розвитку ОДА  Віктор Ніколаєнко, директор  СТОВ „АФ Ясенівська” Дмитро Мамалат. 

Відкриваючи нараду,  Ярослав Арсірій сказав, що бурякове виробництво є однією з провідних  галузей АПК України. Рівень розвитку буряківництва значною мірою визначає стан економіки аграрно-промислового  комплексу та активність формування  вітчизняного ринку цукру. Розвиток бурякоцукрової галузі є стратегічним напрямком зміцнення вітчизняної економіки, оскільки буряківництво і переробна галузь забезпечують робочі місця для населення, є  джерелом  наповнення бюджету держави, зростання  внутрішнього валового доходу, в цілому економіки країни. Саме  тому в області приділяють значну увагу розвитку  буряківництва, розширенню зони бурякосіяння, аби забезпечити достатньо сировиною бурякоперербні підприємства, а значить людей роботою.

– І сьогоднішня нарада   присвячена тому, аби  спільно владі і  бізнесу вирішити проблему   подальшого розвитку в області  буряківництва, повного завантаження бурякопереробних заводів, збільшення виробництва цукру, – наголосив  Ярослав Арсірій.

Про стан та перспективи  розвитку  галузі цукрового виробництва  у 2014 році  на нараді розповів  заступник директора  департаменту  агропромислового розвитку облдержадміністрації  Віктор Ніколаєнко. Він зокрема наголосив , що в нинішніх умовах аграрного виробництва і цінової політики на  основні культури  буряківнича галузь є досить прибутковою , оскільки цьому сприяє ціна на цукрову сировину.. Ціна на  вирощені солодкі корені  впевнено зростає порівняно з цінами на зернові культури.

У наступному році в області планується  засіяти цукровими буряками 15,2 тисячі  гектарів угідь і виростити та переробити 500 тисяч тонн цукрових буряків. Працюватиме в області три цукрових заводи.  Тож сьогодні всі зусилля  мають бути спрямовані на  розширення посівних площ буряків і збільшення виробництва цукру. Від цього  матимуть прибуток як буряководи, так і виробники цукру.

Перспективами розвитку ПАТ „2-ий імені Петровського  цукровий завод” на нараді поділився  генеральний директор  Дмитро Мамалат.  За його словами, у цьому році  підприємство  планує переробити 120 тисяч тонн   власної цукрової сировини, вирощеної на полях агрофірми СТОВ „ АФ Ясенівська,” та вже укладено договори  з  партнерами по вирощуванню цукрових буряків ще на 30 тисяч тонн. Дмитро  Мамалат  запросив до співпраці  колег з інших господарств  і розповів про умови  приймання та переробки солодких коренів на  заводі в Олександрівці.

При вирощуванні цукрових буряків  є чимало важливих факторів, які безпосередньо впливають на врожайність.  Це насамперед якісний посівний матеріал, засоби захисту рослин,  внесення   мінеральних добрив. Саме про ці чинники   говорили на нараді  і пропонували свої послуги   представники  вітчизняних та зарубіжних  фірм- виробників  насіння, добрив і засобів захисту рослин.

У   підсумку наради учасники  сходилися до думки, що  в області потрібно розширювати площі  цукрових буряків,  аби повноцінно працювали  цукрові заводи , люди мали роботу,  а підприємства  доходи, оскільки буряківнича галузь   є на сьогодні рентабельною.       

Кількість переглядів: 316