В Олександрівці відбулася виїзна колегія Державного агентства лісових ресурсів України

23 травня, у смт Олександрівці, на базі ДП “Олександрівське лісове господарство” під головуванням заступника Голови Держлісагентства Володимира Бондаря відбулося розширене засідання виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів України.

У засіданні взяли  участь голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко та голова райдержадміністрації Ольга Борота.

Відкриваючи засідання колегії, Василь Бондар зазначив, що одним з пріоритетних завдань ведення лісового господарства на Кіровоградщині є збільшення площі лісів. Незважаючи на непросту ситуацію і потребу нересурсних областей у фінансовій допомозі, зусилля лісівників мають бути направлені на забезпечення сталого розвитку лісового господарства, забезпечення належного створення нових лісів та збереження біорізноманіття. Також, у своєму виступі він звернув увагу на підтримку лісового господарства керівництвом області та місцевою владою.  

Окрім того, Василь Бондар підкреслив, що у всіх лісогосподарських підприємствах України повинні приділяти увагу і надавати допомогу сім’ям загиблих лісівників – учасників АТО. “Приємно, що зараз у лісгоспах створюють пам’ятні дошки та висаджують ліс на честь наших героїв, а також допомагають сім’ям. Відповідальність за ці родини на наших з вами плечах”, – звернувся до учасників засідання Василь Бондар.

Голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко зазначив, що, незважаючи на незначний відсоток лісистості області, лісівники дбають про її збільшення і в цьому їм активно допомагають жителі регіону. Голова ОДА наголосив на соціальній значущості роботи лісогосподарських підприємств області та відчутних надходженнях до бюджетів Кіровоградщини, які становлять 115 млн. гривень за 2018 рік.

Сергій Кузьменко вручив начальнику Кіровоградського ОУЛМГ Наталії Ревенко нагрудний знак до почесного звання “Заслужений лісівник України”.

Наталія Ревенко дала коротку характеристику стану розвитку лісового господарства області та інформувала про фінансово-господарські показники діяльності державних лісогосподарських підприємств.

На колегії з різних питань діяльності лісової галузі країни виступили начальник Київського та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства Олексій Бойко, завідувач сектору міжнародних відносин, науки та зв’язків з громадськістю ДАЛРУ Любов Полякова, начальник управління мисливського господарства та полювання ДАЛРУ Іван Шеремет, перший віце-президент Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь Віктор Червоний.

За результатами засідання колегії прийнято низку рішень щодо виконання заходів з формування і оздоровлення лісів, проведення користувачами мисливських угідь комплексу біотехнічних заходів для збільшення чисельності мисливських тварин до науково обґрунтованих норм, тощо.

По завершенні пленарної частини виїзного засідання колегії його учасники ознайомились із роботою Бірківського та Олександрівського лісництв ДП “Олександрівський лісгосп”. З діяльністю лісового господарства району гостей знайомили директор ДП “Олександрівський лісгосп” Іван Гапич та голова райдержадміністрації Ольга Борота. Так,  ДП “Олександрівський лісгосп” щорічно вирощує близько 700 тис. штук стандартних сіянців деревних і чагарникових порід. У декоративно-тепличному господарстві Бірківського та лісовому розсаднику Олександрівського лісництв торік виростили понад 50 тисяч штук декоративних саджанців. Дохід від реалізації рослин  становив близько 700 тис. грн.

Також, Олександрівські лісівники поділились власним досвідом переробки деревини. Зокрема, на деревообробній дільниці Бірківського лісництва працює цех переробки, обладнаний шістьма верстатами. Тут переробляються круглі лісоматеріали породи дуб та випускаються пиломатеріали необрізні, обрізні, шпали та заготовки, які реалізуються на зовнішній ринок. За 2018 рік цехом випущено товарної продукції на суму 6,5 млн. грн.

Для забезпечення охорони лісів від пожеж лісгоспом виконується комплекс заходів. За багато років жодного загоряння в лісових масивах цього підприємства не зафіксовано.

Начальник Кіровоградського ОУЛМГ Наталія Ревенко підкреслила, що навіть беручи до уваги відсутність державного фінансування лісівники Кіровоградщини роблять все від них залежне, щоб  зберегти, захистити й примножити лісові насадження степового регіону.

Кількість переглядів: 65