В Олександрівці з робочим візитом побував голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко

12  березня з робочим візитом Олександрівку відвідав голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко. Разом з очільником області на об’єктах соціальної сфери району побували начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Таборанський, голова райдержадміністрації Ольга Борота та голова районної ради Григорій Гончаренко.

Свій візит до Олександрівки Сергій Кузьменко розпочав з ознайомлення з роботою  ресурсної кімнати із здобування освіти інклюзивної форми навчання Олександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 КЗ “Олександрівське НВО №1”. Голова райдержадміністрації Ольга Борота розповіла очільнику області, що ресурсна кімната розпочала свою роботу на початку 2018-2019 навчального року. У ресурсній  кімнаті функціонує  три зони: навчальна, ігрова та соціально-побутова.

На облаштування ресурсної кімнати були задіяні кошти у сумі 891 тис. грн. З них –  на ремонт та облаштування 513 тис. грн. з місцевого бюджету. За рахунок коштів субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів та за сприяння народного депутата України Олеся Довгого (325 тис. грн.) було придбано інтерактивне обладнання та меблі.  На суму 53 тис. грн. коштів державної субвенції на розвиток інклюзивної освіти придбано розвивальні ігри.

Сергій Кузьменко ознайомився з організацією роботи з особливими дітьми у ресурсній кімнаті та відвідав корекційно-розвиткові заняття, де діти з особливими освітніми потребами мають змогу краще засвоювати навчальний матеріал за допомогою команди психолого-педагогічного супроводу.

Показником зрілості суспільства є наше ставлення до людей з особливими потребами, у першу чергу – до таких дітей. Приємно, що ініціатива дружини Президента Марини Порошенко щодо створення інклюзивно-ресурсних центрів на Кіровоградщині успішно реалізовується. В Олександрівському районі ми маємо гарний приклад такої роботи, – підкреслив голова облдержадміністрації. – Такі центри перш за все створено для надання освітніх послуг і соціалізації дітей з особливими потребами. Дуже важливо вчасно зробити корекцію таким дітям і повернути їх у звичайні класи, щоб вони в майбутньому мали змогу самостійно будувати своє доросле життя. Ми і надалі будемо проводити роботу зі створення в області таких центрів”.

Побував Сергій Кузьменко і у КЗ “ДЮСШ Олександрівського району” Олександрівської районної ради Кіровоградської області”, де оглянув спортивну та тренажерну залу закладу.  Як розповіла голова райдержадміністрації Ольга Борота, у 2018 році з  державного бюджету на ремонт спортивного залу виділено 1 млн. грн., з місцевого – 73 тис. грн. На ці кошти було виконано роботи по облаштуванню поліуретанової підлоги в ігровій залі. З місцевого бюджету витрачено 50 тис. грн. для заміни підлоги в тренажерному залі. У цьому році в ігровій залі встановлено сучасне освітлення на суму  100 тис. грн.

“Проект “Здоров’я наших дітей” продовжує діяти в області на усіх рівнях. У дитячо-юнацькій спортивній школі Олександрівського району створено гарні умови. Чудове поліуретанове покриття в ігровій залі дає змогу тренуватися волейбольній команді, яка бере участь у всеукраїнських змаганнях, – підкреслив голова облдержадміністрації.

Сергій Кузьменко подякував голові райдержадміністрації Ользі Бороті та тренерам ДЮСШ за розвиток та підтримку спорту у районі.

Перебуваючи в Олександрівці, голова облдержадміністрації  завітав і до територіального відділення № 10010/0135 філії обласного управління АТ “Ощадбанк”, щоб з’ясувати, як відбувається процес виплат субсидій готівкою.

Спілкуючись із керівником банківського відділення, касирами та жителями Олександрівки, які прийшли отримувати кошти субсидії, Сергій Кузьменко поцікавився, які проблеми виникають у зв’язку із запуском нової системи.

Як з’ясувалося, перші субсидіанти з смт Олександрівки вже отримали “живі кошти”. Проте, сьогодні у відділенні виникли і певні технічні складнощі, пов’язані із програмним забезпеченням. Зважаючи на це, біля кас є черги.

З метою вирішення проблем, працівники відділення консультуються з фахівцями обласного управління “Ощадбанку”, отримують технічну допомогу, перезавантажують програму. За словами керівника відділення Ірини Назаренко, сьогодні систему видачі субсидії буде налагоджено, технічні нюанси відпрацьовано, тому люди в подальшому зможуть отримувати кошти спокійно і без черг – на картку або в касі.

Наприкінці свого візиту до Олександрівки голова облдержадміністрації оглянув нові шкільні автобуси, які були придбані для Кіровоградської області у 2019 році на суму більш ніж 20 млн. грн. Сьогодні новий транспорт прибув на Кіровоградщину. Шiсть районiв Кiровоградської області отримали 11 нових автобусiв. По одному автобусу отримали Долинський i Петрiвський райони, а також Великоандрусiвська громада. По два автобуси матимуть Знам’янський, Маловискiвський, Новоукраїнський i Олександрiйський райони. Ще один автобус має невдовзі отримати Новгородкiвський район.

Придбані шкільні автобуси будуть задіяні для підвезення учасників освітнього процесу до опорних закладів освіти, заміни технічно застарілих транспортних засобів та для створення нових маршрутів для підвезення дітей та педагогічних працівників.

“Ми продовжуємо освiтню реформу – формуємо освiтнi округи, якi будуть ефективнi тодi, коли буде якiсний автотранспорт, який швидко вiд мiсця проживання дитини пiдвезе її до школи. За останнi три роки в областi придбали бiльше чотирьох десяткiв шкiльних автобусiв. Цьогорiч матимемо ще бiльше двох десяткiв”, – наголосив голова облдержадмiнiстрацiї Сергiй Кузьменко.

 

 

Кількість переглядів: 116