В центрі уваги забезпечення соціального захисту учасників бойових дій на території інших держав

10 лютого  голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв провів оперативну нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, відомств та інших органів центральної виконавчої влади   щодо реалізації в регіонах  завдань Президента України щодо забезпечення  соціального захисту  учасників бойових дій на  території інших держав, інвалідів війни, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій. Відкриваючи нараду, голова РДА  підкреслив, що  Президент України ставить сьогодні  вимогу  забезпечити гідний рівень життя, поліпшити  соціальний та медичний  захист  ветеранів війни, у тому числі учасників бойових дій на  території інших держав та членів їх сімей.

В Україні прийнято   ряд законів, якими визначено  соціальні гарантії  цій категорії людей.  Зокрема    всі  інваліди, учасники бойових дій мають право на пільги та ними користуються: інваліди війни в розмірі – 100 відсотків, учасники бойових дій – 75 відсотків, сім’ї загиблих – 50 відсотків.

У нашому районі  на обліку в управлінні соціального захисту населення  перебуває зараз 15 інвалідів, які отримали  інвалідність внаслідок  поранень під час виконання інтернаціонального обов’язку, 87 учасників бойових дій на території інших держав та 4 сім’ї загиблих. Таку інформацію озвучила на нараді начальник  управління  соціального захисту населення РДА  Людмила Ковтун.  Вона також повідомила, що згідно чинного законодавства  106 осіб цієї категорії населення користуються  знижкою плати за житлово-комунальні послуги. 45 –  за користуванням  телефоном,  23 – виплачується  готівка на придбання  твердого палива. Крім того, учасники бойових дій на території інших держав  можуть отримувати  санаторно-курортні путівки, їм виплачується  разова грошова допомога до  Дня Перемоги. У минулому році  на ці потреби  виплачено 678640 гривень. Воїнів – інтернаціоналістів  забезпечують  технічними засобами реабілітації, повідомила  начальник  управління.

Підбиваючи підсумки  наради, керівник району підкреслив, що якісний  соціальний та медичний  захист ветеранів війни, у тому числі учасників  бойових дій на території інших держав  та членів їх сімей,   є ключовим завданням  влади на місцях, як того вимагає Президент України.

Кількість переглядів: 142