В центрі уваги підготовка навчальних закладів району до 2013/2014 навчального року

27 серпня голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв провів оперативну нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, відомств та інших органів центральної виконавчої влади. В нараді взяв участь голова районної ради Василь Скляренко.

Ключовою темою оперативної наради  стало питання  реалізації  у регіонах завдань і доручень Президента України щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року. “Забезпечення якісної і доступної освіти є одним із головних пріоритетів державної політики, саме таке завдання ставить Глава держави”, – наголосив під час наради голова райдержадміністрації.

    З інформацією про  модернізацію освіти та стан підготовки навчальних закладів району до 2013/2014 навчального року виступив головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Сергій Тимко.

    З метою прискорення процесу реформування системи освіти в районі діють освітянські програми «Сто відсотків» (програма інформатизації закладів освіти), «Шкільний автобус», «Обдаровані діти», «Шкільна парта», «Розвиток природничо-математичної освіти», «Вчитель», «Розвиток позашкільних закладів», «Робота з обдарованою молоддю», «Програма відпочинку та оздоровлення дітей», «Програма впровадження профільного навчання», «Програма розвитку дошкільної освіти», «Освітній округ 2012-2015».

Маючи на сьогодні автобусний парк із 13 одиниць на 1 вересня район знову отримає за кошти державного бюджету 2 шкільних автобуси, які в значній мірі допоможуть активізувати роботу в освітніх округах, забезпечать організований підвіз школярів до місць навчання.

    За попередній навчальний рік проведена значна робота по зміцненні матеріальної бази закладів освіти. Cтаном на 1 вересня 2013 року для цього використано 249,1 тис. грн., що на 33,6 тис більше, ніж у 2011-2012 н.р.

    Готуючись до організованого початку 2013-2014 навчального року, створення належних умов для навчально-вихованого процесу в усіх закладах освіти району проведений якісний ремонт. За кошти батьків, спонсорів та в рамках бюджетних коштів проведені ремонти в класних кімнатах, на що витрачено 162 тис. грн.

    На сьогодні всі учні району забезпечені основними підручниками в тому числі й учні 1, 2 та 5 класів, для яких підручники повністю оновлені.

    В районі здійснюється модернізація мережі навчальних закладів з метою більш ефективного використання їх матеріально-технічних, кадрових, фінансових, управлінських ресурсів для забезпечення доступності та якості освіти. Лише в 2012-2013 н.р. на базі шкіл І-ІІІ ступенів створено 6 навчально-виховних комплексів. В новому навчальному році такий статус отримають ще 4. Ведеться пошук альтернативних моделей організації навчання. Згідно районної програми діють 4 освітні округи. В школах здійснюється профільне навчання за напрямками: українська філологія, іноземна філологія, математика, фізика, інформаційні технології.

    Сьогодні зусилля освітян зосереджені на реалізації стратегічних напрямів розвитку освіти, виконання перспективних завдань серед яких, в першу чергу, оновлення цілей і змісту освіти на основі компетентнісного підходу та особистісної орієнтації при навчанні та вихованні школярів. В районі здійснюється цілеспрямована систематична робота з педагогічними кадрами щодо підготовки їх до роботи в нових сучасних умовах.

Також у ході наради розглянуто питання про місячник знищення вогнищ американського метелика, амброзії полинолистої та повитиці польової та про стан надзвичайних ситуацій в Олександрівському районі.

За результатами наради дано відповідні доручення.

Кількість переглядів: 55