В центрі уваги забезпечення енергетичної незалежності держави

Раціональне використання  природних ресурсів та скорочення споживання природного газу  сьогодні визначено пріоритетними напрямками державної політики  у паливно-енергетичному комплексі. Саме модернізація  системи теплоенергетики  разом із використанням альтернативних джерел енергії здатна забезпечити  поставлене Президентом України завдання  – скоротити  споживання природного газу  у 2013-2014 роках  не менше, ніж на 50 відсотків. Сьогодні  в багатьох  регіонах України  уже діють  програми з організації  виробництва та використання  місцевих поновлюваних  видів палива. До переходу на нові джерела енергії долучився й Олександрівський район. Виробництвом  паливних трісок займається  Олександрівська  дільниця ТДВ”Інтерресурси”. А на  альтернативне паливо переведено котельню центральної районної лікарні, що дало  не лише економити бюджетні кошти  на дорогий природний газ, але, що саме головне,  значно покращити   температурний режим в лікувальному закладі.

На державному рівні саме і ставиться завдання перевести на альтернативне паливо в першу чергу об’єкти соціальної сфери. Незадовго до початку опалювального сезону, до якого мають  бути готові  заклади соціальної сфери за завданням уряду   вже до першого вересня,  голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв побував  на підприємстві „Інтересурси” та котельні  районної лікарні. Керівник району мав предметну розмову з  майстром  ТДВ”Інтерресурси”  Костянтином Будяком та інженером котельні  Сергієм Фощієм. Валерій Авксентьєв цікавився запасом палива  на підприємстві та готовністю котельні до опалювального сезону.   Голові районної державної адміністрації розповіли, що для нарощування потужностей  з виробництва паливних трісок  на підприємстві  вдосконалили  переробку деревини шляхом модернізації  лінії з  виробництва палива. На сьогодні ТДВ ”Інтерресурси „  вже має достатній запас   паливних трісок до початку опалювального сезону,  і проблем забезпечення паливом котельні лікарні не буде. Практично готова і котельня  до роботи взимку, доповіли  голові району.

“Питання  реалізації  у регіонах завдань і доручень Президента України щодо забезпечення енергетичної  незалежності  держави є одним із ключових на сьогоднішній день. Те, що у нашому районі вже здійснюється перехід на нові джерела енергії є позитивним результатом цієї роботи”, – зазначив голова райдержадміністрації.

Кількість переглядів: 70