Валерій Авксентьєв: «Спільно з громадою шукати шляхи розв’язання актуальних проблем»

У селищі Лісовому, колиш­ньому військовому містечку Кіровоград-25, нині ніщо не нагадує про холодну зиму. Тут, як і скрізь, нині спекотно. І не тільки від липневої високої температури повітря. У Лісовому  активно ведуться роботи по встановленню в квартирах індивідуального газового опа­лення. І це найголовніше і найважливіше  з усіх буденних турбот жителів містечка, це в усіх на устах, бо ні-ні та й згадується минула холодна зима, яка завдала чимало клопотів мешканцям, чиї квар­тири не були підключені до опалення. Тепер  у людей є надія і впевненість, що нас­тупну зиму вони будуть з теплом.
 Довгий і непростий шлях довелося здолати, щоб у Лісовому знову відновити роботи з повного ремонту житлового фонду і переведення містечка з військового у цивільне. Кошти  на завершення робіт з встановлення опалення виділено з державного бюджету. Хід робіт, а відповідно освоєння коштів, ретельно контролює управління капітального будівництва обласної державної адміністрації, яке визначене замовником будівництва. Щосереди начальник управління Кошовенко В.Л.  особисто у селищі проводить оперативні наради за участю усіх учасників будівництва.
 Після останньої з таких нарад я попросила голову Олександрівської райдержадміністрації Валерія Володи­мировича  Авксентьєва детально розповісти про вирішення важливої для району проблеми  – завершення робіт у житловому фонді селища Лісового.
 – Валеріє Володимировичу, про особливу важливість виконання робіт по встановленню індивідуального опалення у квартирах жителів Лісового я переконалася, побувавши на останній оперативній нараді.  Все чітко, конкретно по будинках, навіть по квартирах…
 – А по-іншому бути й не може, адже йдеться про затишок і тепло у квартирах. Люди пережили холодну зиму. І цього не можна знову допустити. Тому було докладено чимало зусиль і на рівні області, і на районному рівні, щоб відновити роботи у житловому фонді, а точніше завершити встановлення опалення у квартирах. Кошти на це виділила держава, як і було передбачено умовами передачі військового містечка у комунальну власність територіальної громади нашого району.
 На завершення робіт передбачено 4 млн. гривень коштів держбюджету. Фінансування розпочалося, уже встановлено повністю опалення у більше, ніж у 100 квартирах. Всього ж треба встановити опалення у 269 квартирах.
 – До початку опалювального сезону будівельники встигнуть це зробити?
 – Безумовно, якщо фінансування буде без затримок, робити  планується  завершити вже у вересні. Зараз у  Лісовому працюють дві будівельні організації:  генеральний підрядник Кіровоградська будівельна організація „Кіровоградгазтранбуд” та субпідрядник з Києва – „Укргазпром”. В середньому за день вони встановлюють опалення у  трьох-чотирьох квартирах.  
 – Судячи з оперативної наради, відповідальність усіх досить висока.
 – Так, робота  ведеться дуже чітко і під особливим контролем замовника. Намічається план на тиждень з обов’язковим звітом про виконання наміченого на минулій нараді. Разом працюють замовник, підрядники, проектанти, будівельники. Відчувається відповідальність кожної з сторін, дрібниць немає ні в чому.
 Крім того, за ходом робіт стежить ще й громадський контроль, на це уповноважена депутат селищної ради Л.В. Скочко. Вона постійно бере участь в щотижневих оперативних нарадах.
 – Валеріє  Володимировичу, можна сказати, що нагальна для району проблема по селищу  Лісовому вирішується. Ви останнім часом провели цілий ряд виїзних прийомів громадян у більшості сільських рад. Виходячи з цього, які сьогодні актуальні питання  стоять на порядку денному районної державної адміністрації?
 – Дійсно, я сам особисто провів такі прийоми в десяти сільських радах, в решті побували мої заступники. Але я обов’язково відвідаю всі  сільські територіальні громади, щоб краще знати проблеми територій та шляхи їх вирішення.  У ході зустрічей з людьми легше спільно шукати шляхи розв’язання актуальних питань, як, скажімо, було по Голиковому. Під час мого першого прийому громадян там постала гостра проблема функціонування сільської школи. Через аварійність основного приміщення школу мали перепрофілювати у початкову, а старшокласників довозити в інші навчальні заклади. Громада не погодилась на такі умови. Будь-що в селі намагались зберегти статус школи. І тоді ми разом з громадою, депутатським корпусом почали  шукати реальний шлях виходу з цієї ситуації. Я провів з людьми чотири зустрічі, і ми досягли  позитивного результату. Школа в Голиковому в  цьому навчальному році збереже  свій нинішній статус. І в цьому чимала заслуга громади села. На ремонт школи люди зібрали більше 30 тисяч гривень, причому  опікувались школою всі: не лише батьки учнів, а й люди похилого віку з своїх пенсій зробили відчутні внески. 45 тисяч гривень на ремонт виділено із місцевого бюджету, 50 тисяч – з районного, цих коштів достатньо для ремонту приміщення, де навчатимуться діти. Зараз ремонтні роботи вже завершуються. Причому роблять їх вчителі і батьки. Такий позитивний приклад активної участі людей у вирішенні громадських справ заслуговує уваги. Адже збережено не лише школу, а й робочі місця для вчителів, а головне враховано думку громади у такому важливому питанні.
 – Особистий прийом громадян селища Олександрівки у Вас планується  27 липня. Олександрівська громада найбільша з усіх у районі. Закономірно тут і проблем, які потребують першочергового вирішення, найбільше. Що в першу чергу на порядку денному в Олександрівці?
 – Олександрівка – візитна картка району, адже це районний центр, і він має відповідати своєму  статусу, і в першу чергу в плані благоустрою. На жаль, похвалитись нам тут особливо нічим. Комунальне підприємство „Оберіг” не виконувало покладених на нього обов’язків по дотриманню  належного благоустрою. Люди скаржилися на невивезені вчасно побутові відходи, на необлаштовані сміттєзбірники, на незадовільне прибирання територій. І це видно навіть по центральній вулиці, а що у віддалених мікрорайонах   годі й говорити. Тому було прийняте спільне рішення з Олександрівською селищною радою по кадровому питанню. КП „Оберіг” очолив новий керівник. Зараз проводиться моніторинг, що і як треба робити, аби зміцнити економічну базу підприємства та визначити конкретні  шляхи покращення благоустрою Олександрівки. Перші кроки обнадіюють, що ситуація зміниться на краще.
 – Чи працюють в цьому році державні програми по реконструкції водогону та освітлення в селищі.
 – Так, працюють. Заплановано виділення коштів з державного бюджету та співфінансування районного на продовження робіт по реконструкції водогінної системи. Ці роботи розпочнуться на початку осені. Тоді ж планується встановлення освітлення на вулицях Перемоги та Жовтнева, а також заміна освітлювальних приладів по центральній вулиці Леніна. Кошти на це виділяються з державного та районного бюджетів. Уже в серпні буде повністю укладено тротуарну плитку по вулиці Леніна, де її немає. Кошти на це закладені в районному бюджеті.
 – Валерію Володимировичу, жителів Олександрівки  не покидає турбота, чи буде відновлено роботу цукрового заводу.
 – Це болюче питання. Скажу, що зараз продовжуються переговори з власником заводу про вирішення майбутнього  цього підприємства.
 – На останній оперативній нараді, які Ви проводите щопонеділка, ваш заступник по сільському господарству В.І. Скляренко гостро поставив перед сільськими головами, які брали участь в нараді, питання про початок широкомасштабної роботи райдержадміністрації щодо чіткого обліку земельних угідь  району. З чим це пов’язано?
 – Перш за  все скажу, що цим питанням займається райдержадміністрація, і зокрема мій заступник В.І. Скляренко, разом з управлінням сільського   господарства,  відділом Держкомзему у районі та податковою службою. Чогось особливого в цьому немає. Чіткий облік земельних угідь – це закономірний процес, визначений законодавством.
 На жаль, тут ще є багато питань, і навіть порушень. В цьому ми переконались під час співбесід з землевпорядниками. Уже перевірено  10 сільських рад, і декому доводилось приходити повторно, оскільки не було дано чіткої відповіді стосовно обліку земель, законного їх використання та документального оформлення. Уже зараз у нас є цілий ряд запитань і зауважень до багатьох  землекористувачів. Не виключено, що ця інформація зацікавить і правоохоронні органи. Хоча ми ставимо мету в ході цієї детальної перевірки одну – приведення у відповідність до чинного законодавства використання землі та максимальна сплата за її користування.
 – Валеріє  Володимировичу, нинішній рік оголошений в нашій країні Роком ветеранів. Скажіть, які конкретні кроки буде зроблено в районі для інвалідів Великої Вітчизняної війни, їх уже залишилось зовсім мало. Якщо конкретно, то моє запитання стосується отримання автомобілів інвалідами війни.
 – Цим людям давно були обіцяні автомобілі, є державна програма з цього приводу. Люди давно стояли в черзі. Тепер питання вирішується. У нашому районі уже в серпні три інваліди Великої Вітчизняної війни отримають автомобілі. На їх придбання виділені кошти з районного бюджету. В цьому напрямку будемо працювати і надалі, йдучи назустріч людям, як і передбачено програмою діяльності  Президента України В. Януковича.
 
Ніна ДОЛЯ,
головний редактор
РВО “Олександрівщина”

 

Кількість переглядів: 77