Завершення року – традиційний час підбивати підсумки зробленого, накреслювати плани на майбутнє. Сьогодні ніхто не стане заперечувати, що в районі, за рік, що минає, багато реалізовано конкретних завдань. І гасло владної команди „обіцяли-виконали” – не просто слова. Владі дійсно вдалося вирішити низку серйозних речей, тож в підсумку є що сказати людям.
У цьому році у районі ми всі працювали над реалізацією основних завдань широкомасштабної програми ”Центральний регіон-2015. Економічний і соціальний розвиток Олександрівського району до 2015 року” та 10 регіональних ініціатив голови обласної державної адміністрації Сергія Ларіна. Такий можна сказати плановий підхід до реалізації завдань виконувати було і просто, і складно. Просто, бо завдання були визначені конкретно, і чи не вперше за багато років, а складно, бо ми не мали права їх не виконати. Бо, по суті, „Центральний регіон-2015” це народна програма, оскільки вона створювалася на кожній території людьми і для людей. Тож підвести сподівання людей ми не мали права.
На 2011 рік у районну програму було внесено 48 проектів, 4 з них інвестиційні та 44 соціальні. Все заплановане виконане стовідсотково. Ми в області серед перших, кому вдалося виконати намічені завдання. Завдяки реалізації масштабних інвестиційних проектів,
а це відновлення роботи цукрового заводу в Олександрівці, організація виробництва альтернативного палива на Олександрівській дільниці ПАТ „Інтерресурси”,відновлення роботи хлібокомбінату райспоживтовариства та будівництво модульного молокозаводу, забезпечено
створення нових робочих місць та значно збільшено доходи до районного бюджету. На останньому об’єкті ще тривають роботи і після введення в дію цього молокопереробного підприємства буде створено до 20 нових робочих місць. Це додатково до 545, які були створені на вище названих діючих підприємствах.
Серед соціально значимих проектів, які реалізовані у 2011 році, – завершення реконструкції кінотеатру під спортивний комплекс, придбання шкільного автобуса для Бірківської школи, реконструкція системи водовідведення та водопостачання в Олександрівці.
На сьогодні повністю завершено роботи з водовідведення та водопостачання (перша черга), і роботи продовжуються на другому етапі реконструкції водогону. У цьому році зроблено значний обсяг робіт на центральному стадіоні в Олександрівці, повністю оновлено глядацькі трибуни, там встановлено пластикові стільці.До соціально важливих об’єктів належать також будівництво ФАПу у селищі Лісовому, відкриття Будинку культури у селі Веселому, виконання цілого комплексу робіт на будівництві історико-архітектурного заповідника родини Раєвських. Крім безпосередньої
реконструкції церкви у Розумівці, оновлено експозицію музею історії села, в приміщенні замінено вікна. На все це витрачено більше 1,5 мільйона гривень. Розпочато будівництво газопроводу високого тиску для газифікації сіл Бовтишки і Розумівки. Загальна протяжність газопроводу більше 5 кілометрів. На половині газопроводу вже укладено труби. У селі Красносіллі запущено в дію завод з переробки сої на базі фермерського господарства „Київська Русь”. На сім мільйонів гривень виконано ремонтних робіт на дорогах місцевого значення.
Крім того, реалізовано проекти з поліпшення матеріальної бази шкіл, закладів культури, освіти, охорони здоров’я, впорядкування територій, зовнішнього освітлення населених пунктів. До переліку соціально важливих проектів належить і ремонт школи у селі Красносілці, на ці потреби використано майже мільйон гривень. Ще з 1992 року школа, по суті, знаходилась в аварійному
стані, питання її реконструкції не вирішувалось роками. Нам вдалося в цьому році повністю вдремонтувати цей навчальний заклад
Не можу не сказати і про роботу у напрямку вирішення проблем забезпечення кадрами центральної районної лікарні. Для залучення в медичний заклад молодих фахівців в Олександрівці будується житло для лікарів.
По вулиці Володарського уже зведено будинок, в наступному році з завершенням внутрішніх робіт його можна буде передавати молодим фахівцям.
Ще один будинок по вулиці Пушкіна, колишнє приміщення редакційно-видавничого об’єднання „Олександрівщина”, передано рішенням одинадцятої сесії районної ради у власність Олександрівської селищної ради і також планується використовувати його під житло лікарям.
І це далеко не повний перелік того, що вдалося зробити у цьому році у рамках програми. На реалізацію всіх проектів використано біля 22 мільйонів гривень. Це кошти бюджетів різних рівнів, а також значна частина власні кошти підприємств та організацій – більше 15 мільйонів гривень.
Без командної співпраці навряд чи вдалося б скільки зробити. Найперше відзначу роботу в єдиному руслі двох гілок влади у районі – адміністрації та районної ради. У нас дійсно консолідована команда. Ми нічого не ділили, лише спільну відповідальність за район. І я вдячний за це голові районної ради Василю Івановичу Скляренку.
І це головний мій висновок за підсумками цього року. І маю сьогодні нагоду подякувати всім за сумлінну працю. За розуміння і підтримку, постійний крок назустріч усім нашим ініціативам висловлюю вдячність обласній державній адміністрації та обласній раді, особисто головам Сергію Миколайовичу Ларіну та Миколі Михайловичу Ковальчуку, народному депутату України Олександру Йосиповичу Єдіну, депутатам обласної ради, а також депутатському корпусу районної ради, сільським і селищним головам, керівникам установ, організацій, громадським організаціям, які небайдужі до проблем своїх територій. Тут доречно сказати, що наш район успішно працює в Міжнародному проекті Європейського Союзу та програми розвитку ООН. У цьому році у другій фазі проекту працюють чотири громадські організації з Олександрівської та Єлизаветградківської селищних рад, Цвітненської та Івангородської сільських рад.
Загальна вартість проектів, що реалізуються, 860 тисяч гривень.
У контексті всього сказаного вище хотів би відзначити ще таку важливу складову наших успіхів як соціально відповідальний бізнес. Маю на увазі турботу керівників підприємств, бізнесових структур про розвиток територій, на яких вони працюють.
Сьогодні питання ставиться до розвитку бізнесу так: будуйте, створюйте виробництво, торгуйте, але будьте відповідальними. Беріть участь в облаштуванні того населеного пункту, де ви працюєте, допомагайте місцевій школі, лікувальному закладу. І люди вас за це поважатимуть. Я вітаю кожен крок керівників, які ремонтують дороги, допомагають утримувати дитячий садок, освітлюють вулиці села, ремонтують заклади культури і медицини, дбають про місцеву школу. Це закономірно і так повинно бути. І добре, що в нас так і є на більшості територій. Я сьогодні вдячний тандему керівників підприємств і сільських голів у Михайлівці – Володимиру Васильовичу Савченку та Олександру Володимировичу Савченку, у Єлизаветградці – Григорію Олександровичу Снісаренку, Станіславу Володимировичу Бакаляру, Дмитру Андрійовичу Кришталю та Юрію Васильовичу Голубу, у Цвітному – Ярославу Миколайовичу Романяку, Юрію Васильовичу Ровінському, Андрію Валентиновичу Барбулу, Віктору Пилиповичу Ліхненку, у Красносілці – Олександру Миколайовичу Камишову та Івану Олександровичу Богаченку, у Веселому – Віталію Івановичу Лозовому та Івану Васильовичу Назоліну, у Вищих Верещаках – Дмитру Олександровичу Скічку та Павлу Михайловичу Павловському, у Бірках – Михайлу Яковичу Ткаченку та Олександру Івановичу Поліщуку, у Букварці Віктору Миколайовичу Гусаку та Володимиру Євгеновичу Щорбі, у Красносіллі – Роману Мироновичу Шепетюку, Миколі Миколайовичу Москаленку, Сергію Миколайовичу Соколу та Ользі Миколаївні Федоровій, сільським головам Несваткового – Сергію Анатолійовичу Тукалу, Розумівки – Миколі Васильовичу Христенку, Голикового – Володимиру Михайловичу Смалиусу, Підлісного – Сергію Анатолійовичу Кармазину, Івангорода – Василю Івановичу Мельнику та іншим.
Дуже багато робить для розвитку соціальної сфери сільських територій директор СТОВ”АФ „Ясенівська” Дмитро Вікторович Мамалат. Завжди приходять на допомогу, усвідомлюють важливість і необхідність вирішення соціальних питань керівники підприємств філії „Олександрівський райавтодор” Володимир Іванович Стьожка, ПАТ „2-й імені Петровського цукрозавод” Микола Ілліч Обідін, Олександрівського райспоживтовариства Володимир Миколайович Тімановський, ПАТ „Інтерресурси” Кирило Миколайович Москаленко та Олександр Миколайович Цимбал, Олександрівського ЛВУМГ Руслан Петрович Марієнко, Олександрівського УЕГГ Олександр Володимирович Матвієнко, ДП „Олександрівський лісгосп” Олександр Петрович Синявський, ПАТ „Друге імені Петровського” Віталій Іванович Лозовий, ТДВ „Фундукліївське ХПП” Василь Петрович Зеленько, голова фермерського господарства Валерій Володимирович Дєдов, фермер з Голикового Іван Анатолійович Крейтор та інші. Ось така команда однодумців, згуртована, відповідальна, люди не слова, а діла. Всі працювали на конкретний кінцевий результат. Я впевнений, що люди оцінять нашу командну працю.
Дорогу здолає той, хто йде, не зупиняється на досягнутому. Тож закономірними є плани на 2012 рік. Програма „Центральний регіон-2015” розрахована на п’ять років, але це не означає, що в неї не будуть вноситись зміни, доповнення. Життя не стоїть на місці, вимагає нових підходів, нового погляду. Тому, звичайно, будуть корективи, уточнення запланованих проектів.Що ж стосується найближчої перспективи 2012 року, то планів багато. Будуть продовжені роботи на об’єктах, які започатковані в цьому році: на стадіоні, на реконструкції системи водопостачання Олександрівки, газифікації Розумівки, Бовтишки, Соснівки, Цвітного, облаштування історико-архітектурного заповідника родини Раєвських. Там же в Розумівці, буде виконано роботи ще на одному важливому об’єкті: зведено шатровий дах над адміністративною будівлею, де знаходяться всі установи й організації села. Біля уже завершеного спортивного комплексу в Олександрівці заплановано будівництво дитячого спортивно-ігрового майданчика та облаштування території. Буде введено в дію молокопереробний завод та нові потужності на заводі з переробки сої, ремонт відрізка дороги державного значення Олександрівка-Кіровоград-Миколаїв в частині Олександрівки від автовокзалу до автозаправочної станції. В комплекс робіт входить і ремонт мосту через Тясмин та шляхопроводу Заплановано придбання ще одного шкільного автобуса, будівництво сучасного овочесховища на 100-120 робочих місць. Будуть продовжені роботи по зовнішньому освітленню вулиць у селах, і в 2012-2013 роках плануємо завершити освітлення всіх населених пунктів, ремонту доріг в села, зміцненню матеріально-технічної бази освітніх і клубних закладів, зокрема і вирішення питання опалення клубів та будинків культури, об’єктів медицини, впорядкування територій. На багато об’єктів уже розроблено проектно-кошторисну документацію.
Зважаючи на реалії сьогодення, будемо працювати в напрямку енергозбереження, зокрема центральну районну лікарню буде переведено на новий вид опалення. Нова котельня працюватиме на відходах деревини, це забезпечить нормальний температурний режим в лікарні, а заодно зекономить бюджетні кошти за оплату дорогого нині природного газу.
Впевнений, що ці завдання виконаємо. Є бажання це робити, є розуміння, є команда однодумців, є спільна праця в одному напрямку влади у районі.
Не будемо зупинятись на досягнутому, будемо йти далі і дорогу здолаємо.