Валерий Авксентьєв: сьогодні завдання влади всі зусилля спрямувати на покращення життя людей

На сьогоднішньому етапі розвитку Української держави люди очікують від влади конкретних кроків в підвищенні життєвого рівня. Покладають великі надії на позитивні зміни, пов’язуючи їх з рішучими заходами, визначеними у програмі Президента Віктора Януковича. На що сьогодні в першу чергу спрямовані зусилля органів державної виконавчої влади на місцях, виходячи з президентської концепції розвитку держави, розповідає голова районної державної адміністрації Валерій Володимирович АВКСЕНТЬЄВ.
    – Перш ніж окреслити першочергові завдання, над вирішенням яких працюватиме районна державна адміністрація, скажу, що вся діяльність влади має служити одній меті: посилення економічного розвитку держави та покращення добробуту громадян. Серед поставлених Президентом завдань турбота про ветеранів. Суспільство, яке не опікується старшим поколінням, не має майбутнього. Тому особливою шаною, увагою і турботою мають бути оточені наші ветерани Великої Вітчизняної війни і праці. І не лише з нагоди свят, а щоденно. Всі заклади, робота яких так чи інакше пов’язана з вирішенням проблем чи наданням допомоги нашим ветеранам, має бути конкретною турботою про цих людей, аби вони ні в чому не були обділеними. Старість їхня має бути спокійною і захищеною. Вважаю це наш обов’язок як влади і як молодшого покоління.
    Водночас держава має зробити конкретні кроки в галузі молодіжної політики з метою створення умов для розкриття потенціалу молодих кадрів.
    Адже сьогодні в багатьох галузях відчувається нестача фахових спеціалістів, особливо в сільській місцевості, в лікарнях не вистачає лікарів, у школах педагогів, кваліфікованих працівників технічних професій. Практично втрачено кадровий резерв фахівців. Аби не склалося так, що за кілька років не буде кому прийти на заміну в основні господарські галузі, слід фахово працювати з молоддю на перспективу, шукати шляхи підготовки кадрів для сільської місцевості, забезпечення їх працевлаштуванням, підготовки резерву кадрів.
    Що стосується зміцнення економічного потенціалу району, особлива увага буде приділена інвестиційній політиці. Найближчим часом буде розроблено спеціальну районну програму з залучення інвестицій в окремі галузі економіки району, оскільки, зважаючи на непросту економічну ситуацію в державі, за рахунок лише бюджетних коштів неможливо вирішувати нагальні проблеми розвитку території.
    У вирішенні всіх завдань розвитку нашого району розраховую на розуміння і спільну працю органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу, районної ради. Сподіваюсь, що вони підтримають мої зусилля, як керівника виконавчої влади, спрямовані на зміцнення економічного потенціалу району та розвиток соціальної сфери.
    З метою забезпечення належної взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування у вирішенні питань реалізації державної регіональної політики, вдосконалення моделі місцевої влади, проведення адміністративно-територіальної реформи, забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку територіальних одиниць району, підвищення їх конкурентноспроможності та інвестиційної привабливості розпорядженням голови Олександрівської районної державної адміністрації утворено Регіональну раду району як консультативно-дорадчий орган при голові районної державної адміністрації.
    У спільній співпраці усіх гілок влади на благо району я зводжу до мінімізму політичні моменти, натомість на перше місце ставлю конкретні справи, конкретну роботу без будь-якого політичного забарвлення. Я прийшов працювати, а не займатись політикою. Люди нас мають оцінювати за конкретними справами, а не за красиві слова й порожні політичні гасла. Настав час діяти, а не говорити. Тому передбачаю, настільки це можна, зменшити кабінетний стиль роботи, більше робочого часу проводити на територіях, безпосередньо вирішувати питання на місцях. Будуть започатковані постійні виїзні прийоми громадян в населених пунктах за участю як керівників районних організацій, відомств, управлінь, так і сільських голів, місцевих керівників, щоб відразу можна було вирішувати нагальні проблеми.
    Практикою стане і прозорість та відкритість у діяльності влади. Люди мають бачити, що робить влада, знати її плани на перспективу, на цьому особливо наголошує Президент. Будь-яке замовчування з боку керівництва породжує в людей недовіру до влади. Тому я і моя команда будемо постійно спілкуватися з людьми, і через пресу також. Громада має знати всі кроки влади.
    Скажу, що я вже встиг побувати в кількох трудових колективах, спілкувався з людьми, з керівниками, знаю основні проблеми. Сьогодні стратегічне завдання для району – відновлення роботи цукрового заводу, бо це в першу чергу робочі місця, а також наповнення бюджету району. Як на рівні району, так і на рівні області проведено з керівництвом заводу переговори, досягнуто певних домовленостей стосовно відновлення роботи цього підприємства у наступному році. У цьому мають бути зацікавлені не лише заводчани, а й сільгосппідприємства, зокрема займатися вирощуванням цукрових буряків. Буряківництво – вигідна галузь. Тому зусилля районної влади будуть спрямовані не лише на залучення до бурякосіяння якомога більше сільгосппідприємств району, а й вирішення питань допомоги господарствам у вирощуванні цукрових буряків. З цим пов’язані питання дотримання сівозміни ефективного використання орендованої землі. Під особливим контролем будемо тримати важливі питання соціального захисту власників паїв, чи вчасно з ними розраховуються за орендовані земельні наділи, як орендарі допомагають людям у вирішенні проблем, пов’язаних з веденням домашніх селянських господарств, чи вчасно сплачують всі законодавчо встановлені податки і збори за використання землі.
    Сьогодні завдання влади всі зусилля спрямувати на покращення життя людей. Райдержадміністрація усвідомлюючи великі очікування людей, докладе всіх зусиль, щоб їхні сподівання виправдати.
Кількість переглядів: 90