Ветеринарно санітарний паспорт засвідчує ветеринарно- санітарний стан пасіки і є однією з підстав для отримання супровідних ветеринарних документів

Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських радах, селищних радах в рік заснування.

З метою обліку пасік та здійснення лікувально-профілактичних заходів на кожну пасіку видається ветеринарно-санітарний паспорт за результатами епізоотичного обстеження пасіки, лабораторних досліджень бджіл. Пасіки піддаються ветеринарно-санітарному обстеженню, за необхідності епізоотичному, не менше двох разів на рік з одночасним відбором зразків підмору, розплоду бджіл та іншого матеріалу.

Власник пасіки, який хоче реалізовувати бджолосім’ї, пакети, матки, повинен завчасно звернутися до спеціалістів державної ветеринарної медицини, які здійснюють відбір зразків бджіл на дослідження і відправляють їх у державну лабораторію ветеринарної медицини. Дослідження в  цьому випадку проводяться 2-10 днів, і здійснюються на платній основі відповідно до Наказу Мінагрополітики України №96 від 13.02.2013 року.

На основі даних ветеринарно-санітарного паспорта, результатів лабораторного дослідження ( дійсні протягом 30 днів з моменту видачі), державна служба ветмедицини видає супровідні ветеринарні документи ( ветеринарне свідоцтво, довідку)

Згідно з ст. 38 ЗУ «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

Кількість переглядів: 136