Вибір професії – ключ до успішного професійного життя

У житті складно зробити правильний вибір, особливо коли йдеться про майбутню професію. Від того наскільки правильно вона обрана, залежить майбутнє людини.

З метою сприяння школярам у формуванні у них усвідомленого вибору професії та мотивації до праці служба зайнятості проводить комплексну профорієнтаційну роботу з молоддю, у т.ч. учнівською.

З метою надання допомоги майбутнім випускникам шкіл у виборі професії спеціалістами  районного центру зайнятості  в Несватківському навчально-виховному комплексі провели  профорієнтаційний урок із серії «Реальне трудове життя» старшокласники ознайомилися з інформацією про професії, актуальні на місцевому ринку праці; з правилами вибору професії та дізналися про шляхи її набуття. Також школярі мали  можливість ознайомитися з описами професій, дізнались про  нові професії, які нещодавно з’явились на ринку праці, довідковими матеріалами про навчальні заклади, інформацією про послуги служби зайнятості та ін.

Жваво проходили й бесіди «Я у світі професій» та «Майбутнє робітничих професій», у ході яких діти обмінювалися думками щодо мотивів вибору професії, розповідали про власні професійні наміри, ін. Зокрема, фахівцями служби зайнятості наголошено, що випускникам необхідно відповідально підійти до питання вибору професії: розробити власний план дій, до якого можуть бути включені такі фактори, як збір об’єктивної інформації про професію, її затребуваність на ринку праці; об’єктивно оцінити власні здібності, нахили, знання тощо.

Зацікавленість у дітей викликало й індивідуальне профдіагностичне  тестування, у ході якого вони мали можливість оцінити власний професійний потенціал на основі методик, що визначають нахили особистості до певного типу професій.

Подібні заходи допомагають учнівській молоді, яка стоїть на порозі дорослого життя, в усвідомленому виборі майбутньої професії, адже це ключ до успішної професійної долі, від чого залежить добробут людини, можливість її самореалізації тощо.

Кількість переглядів: 364