Відбулося засідання колегії райдержадміністрації

26 травня голова районної державної адміністрації В.Авксентьєв провів чергове засідання колегії райдержадміністрації.
    У роботі колегії взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України, сільські та селищні голови.
    З інформацією про організацію оздоровлення і відпочинку дітей та підлітків у 2010 році перед присутніми виступив начальник відділу у справах сім’ї молоді та спорту райдержадміністрації Ю. Яровий. Протягом червня 2010 року на території Олександрівського району розпочне роботу 31 заклад, який буде надавати оздоровчі послуги, з них: 1 заміський (табір “Жовтень” с. Бірки), 1 санаторного типу (Староосотський протитуберкульозний санаторій), 29 пришкільних оздоровчих таборів з денним перебуванням, з них 4 профільних (це Олександрівські ЗШ № 1, № 2 та Підлісненська ЗШ).
    У 2010 році планується охопити оздоровленням та відпочинком 2340 дітей віком від 7 до 17 років, з них: в пришкільних таборах з денним перебуванням – 1755 чол., у стаціонарних оздоровчих закладах 356 чол., іншими формами відпочинку та оздоровлення планується охопити 229 чол. Діти пільгових категорій будуть охоплені оздоровленням повністю.
    За кошти спонсорів планується здійснити екскурсійні походи, поїздки по історичних та пам’ятних місцях нашого району для дітей шкіл району, що не будуть охоплені відпочинком в пришкільних таборах з денним перебуванням.
    Станом на 25 травня 2010 року в МДЦ «Артек» оздоровлено – 19 дітей району.
    Фінансування оздоровчої кампанії в 2010 році здійснюватиметься за рахунок коштів районного бюджету та бюджетів сільських і селищних рад. У кошторисі видатків відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації передбачено 30,0 тис. грн. на придбання путівок в дитячі оздоровчі табори для дітей – сиріт, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей з девіантною поведінкою, дітей-інвалідів, обдарованих дітей.
    В травні 2010 року відділами освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації проведено ряд семінарів-нарад по організації літнього оздоровлення в пришкільних таборах з денним перебуванням з директорами шкіл, директорами пришкільних оздоровчих таборів, вихователів та обслуговуючого персоналу за участю працівників районної санітарно-епідеміологічної служби, РВ ГУМНС України в області, кримінальної міліції у справах дітей, служби у справах дітей райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
    Для забезпечення методичної та організаційної допомоги вихователям пришкільних оздоровчих таборів з денним перебуванням проведення спортивних змагань, конкурсів, тематичних дискотек, круглих столів, диспутів складено графік виїзду у табори працівників районного центру дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацької спортивної школи для проведення культурно – масових та спортивних заходів.
    Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Г.Письменна доповіла про хід виконання районної програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2007-2010 роки. Для узгодження дій структурних підрозділів, що приймають участь в цій роботі діє координаційна рада у справах дітей райдержадміністрації, засідання якої проводяться один раз на квартал. На засідання колегії постійно запрошуються структурні підрозділи райдержадміністрації, сільські, селищні голови, громадські інспектори у справах дітей при виконкомах сільських, селищних рад, директори шкіл та заступники директорів з виховної роботи, представники ЦРЛ та кримінальної міліції у справах дітей Олександрівського РВ УМВС в Кіровоградській області .
    З метою запобігання дитячій бездоглядності, безпритульності, бродяжництву, структурними підрозділами райдержадміністрації, кримінальною міліцією у справах дітей РВ УМВ України в Кіровоградській області проводяться рейди : «Вокзал», «Діти вулиці», “Підліток”, «Урок». Структурними підрозділами райдержадміністрації разом із сільськими, селищними радами проводиться робота по виявленню неблагополучних сімей, які ставляться на облік громадських інспекцій у справах дітей при виконкомах сільських, селищних радах та служби у справах дітей. Станом на 20 травня 2010 року на обліку служби у справах дітей перебуває 68 сімей, в яких виховується 131 дитина.
    Службою у справах дітей, відділом освіти, відділом у справах сім’ї, молоді та спорту, РЦССДМ разом із представниками сільських, селищних рад в поточному році проведено 38 обстежень житлово-побутових умов сімей, які опинились в складних життєвих обставинах.
    Відділом сім’ї молоді та спорту районної державної адміністрації проведено паспортизацію багатодітних сімей. Всього в районі налічується 203 така сім”я.
    З метою профілактики злочинності в підлітковому середовищі на базі загальноосвітніх та позашкільних закладів проводяться навчально-практичні семінари для заступників директорів з навчально-виховної роботи, педагогів-організаторів, класних керівників де розглядаються питання «Співпраця класних керівників з батьками важковиховуваних учнів», «Соціальний та правовий захист дітей» та інші. У навчальних закладах створені і діють ради профілактики правопорушень, на розгляд яких виносяться питання, пов’язані з дотриманням правил поведінки і правопорядку учнями в урочний та позаурочний час.
    Питання превентивного виховання виносяться на засідання шкільних методичних об’єднань класних керівників, педагогічних рад, нарад при директорах шкіл. Проводяться навчально – практичні семінари для заступників з виховної роботи, педагогів – організаторів, класних керівників, психологів з питань профілактики наркоманії, різних форм аморальної поведінки у підлітковому середовищі та круглі столи даної тематики.
    В січні 2010 року було проведено круглий стіл за участю структурних підрозділів райдержадміністрації, представника районної прокуратури на тему “Превентивне виховання, насильство навколо нас”. На базі навчальних закладів освіти району організовано правові лекторії для підлітків «групи ризику», їх батьків, вчителів. У відділі освіти працює телефон довіри, у школах психологи запроваджують в своїй роботі «Скриньки довіри».
    З метою зайнятості учнів у позаурочний час у районі працює 4 позашкільні заклади: Олександрівський РЦДЮТ, СЮТ, ДЮСШ, музична школа та ФСТ “Колос” мережа гуртків, яка працює на базі сільських загальноосвітніх закладів, де охоплено 2557 учень, що складає 82 % від загальної кількості учнів.
    Діти з кризових сімей, які схильні до бродяжництва та діти з девіантною поведінкою залучені до занять у гуртках, спортивних секціях.
    Районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться соціальний супровід 4 сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах та 8 прийомних сімей в яких виховується 10 дітей.
    Начальник управління економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації С.Антіпов представив на розгляд присутніх програму формування позитивного міжнародного та інвестиційного іміджу Олександрівського району на 2010 рік.
    За результатами засідання колегії прийнято відповідні рішення.
Кількість переглядів: 96