Відчуй дитину своїм серцем

Всі ми родом з дитинства… У кожного існують перші спогади про тепло маминих рук, про бабусині казки на ніч, про татові жарти та сімейні свята. Ці спогади супроводжують нас протягом усього життя і залишаються своєрідною реліквією. Відсутність батьківського тепла, маминої колиски на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – все це є життя дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Ці діти живуть в інтернатах, мають одяг та їжу, в літку вони відпочивають в оздоровчих таборах, але єдине – їх  ніхто не чекає, і нікому пожалітись про забитий синець чи успіх у спортивних змаганнях. Саме тому, наша держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт. Це прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. У нашому районі налічується 9 прийомних сімей та один  дитячий будинок сімейного типу. Саме для прийомних батьків і батьків-вихователів на базі Олександрівської районної бібліотеки для дорослих відбувся круглий стіл «Відчуй дитину своїм серцем», що був присвячений  Міжнародному  дню захисту дітей – прекрасному святу радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань.

Зустріч розпочала Приходько Тетяна Вікторівна,  директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, яка розповіла про  те, як держава охороняє сім’ю, дитинство, материнство, батьківство, створює умови для зміцнення сім’ї, забезпечує пріоритет сімейного виховання дитини. Провідний спеціаліст Безпечна Світлана Анатоліївна, яка здійснює соціальне супроводження прийомних сімей продемонструвала цікавий відеоролик про виховання в сім’ї, а також надала  компетентну інформацію та професійні поради прийомним батькам у розв’язанні проблем, що виникають у прийомних сім’ях. А представник управління праці та соціального захисту населення Загинайко Ольга Михайлівна детально ознайомила з ходом проведення літнього оздоровлення дітей.  Чудову та надзвичайно цікаву презентацію своєї родини продемонструвала сім’я Олександра Юрійовича та Олени Миколаївни Мироненків. Провідний бібліотекар відділу обслуговування Валентина Алімівна Бондар у своєму виступі наголосила, що книга і бібліотека – важливі компоненти духовної культури людини, адже бібліотеки акумулюють соціальну пам’ять багатьох поколінь, сприяють розвитку цивілізації, бо саме книгозбірня – це місце, де зібрані скарби людських душ.  І роль її величності книги в житті наших дітей важко переоцінити. Тому читання  – дуже важливе, і любов до читання, перш за все, прищеплюється дітям змалечку, у сім’ї.

Зустріч за круглим столом пройшла у теплій, дружній обстановці. Ми впевнені, що об’єднавши зусилля, зможемо зробимо все, аби захистити наших дітей, уберегти їх від гіркоти розчарувань і зневіри, дати можливість кожній дитині відчути батьківське піклування. Адже саме від нас, дорослих, залежить те, як складеться доля кожної маленької людини, а відтак і нового покоління українців.

Кількість переглядів: 81