Відкрили меморіальну дошку на честь Пантелеймона Куліша

    23 серпня 2011 року на будинку районної бібліотеки в Олександрівці урочисто відкрили меморіальну дошку на честь українського письменника, вченого і громадського діяча Пантелеймона Куліша, який тричі побував в містечку Олександрівці – у липні-серпні 1843, в серпні 1844 та у вересні 1856 років. Він гостював у польського письменника “української школи” Міхала Грабовського, збирав у нас фольклор, малював, проводив археологічні дослідження. В Олександрівці Пантелеймон Куліш задумав і почав писати історичний роман “Чорна рада”, написав кілька поетичних творів.
    На церемонії відкриття виступили голова Олександрівської районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв, головний зберігач фондів Олександрівського районного краєзнавчого музею Василь Білошапка, член правління Кіровоградського обласного літературного об’єднання “Степ” Олександр Косенко.
    Право відкриття меморіальної дошки було надане письменникам-землякам почесному голові Кіровоградської обласної організації Конгресу літераторів України Анатолію Кримському та голові обласної організації Конгресу літераторів України Оксані Шпирко.
    На святі був присутній і автор меморіальної дошки – кіровоградський скульптор Віктор Френчко, якому вручені квіти. Прекрасну меморіальну дошку виготовлено і встановлено на доброчинні кошти. Ініціатором її встановлення був професор Національного університету “Києво-Могилянська академія”, доктор філологічних наук, член Національної спілки письменників України Володимир Панченко.
    Багато зусиль до відкриття дошки доклали ГО “Олександрівське земляцтво” (м. Київ) в особі письменника Володимира Кобзаря і голови організації Володимира Зелінського, Національна спілка краєзнавців України (куратор проекту – заслужений працівник культури України, почесний член Національної спілки краєзнавців України, почесний краєзнавець Кіровоградщини Іван Петренко), Кіровоградська обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.
Кількість переглядів: 56