
Розповідаючи дітям про хрещення Київської Русі Світлана Мічкур зазначила – упроводження християнства виявилося не лише релігійним актом, але й державною, політичною і культурною необхідністю. Воно дало можливість Київській державі увійти в коло країн християнської цивілізації, які становили тоді ще не розділений європейський світ. стати складовою його інтелектуального і духовного надбання, рівноправним, визнаним субєктом міжнародних відносин. Саме на цьому наголошує Президент України.
Зустріч відбулася на території Свято-Миколаївського храму де діти дитячого оздоровчому закладу «Жовтень» оглянули церкву, поховання на терарії церкви та піднялися на дзвіницю храму.
Настоятель Свято-Миколаївського храму отець Володимир окреслив процес становлення та розвитку держави Київська Русь, наголосив на важливості святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі, що слугуватиме об’єднанню українського суспільства навколо спільної ідеї, розповів дітям про старовинні ікони та церковні книги, які знаходяться в храмі.
Василь Білошапка зупинився на історії прийняття християнства на території нашої держави і зокрема на території Олександрівського району. Розповів дітям про історію Свято-Миколаївського храму, адже він є історико-архітектурною пам’яткою другої половини XVІІІ початку XІX століття.