Початок нового року завжди асоціюється у всіх з новими можливостями, змінами на краще, новими сподіваннями і успіхами. І це цілком закономірно. Які зміни чекають жителів району у 2013 році і які кроки робитиме влада для цього, розповідають керівники району та окремих установ.
Голова районної державної адміністрації Валерій Володимирович Авксентьєв:
Перш ніж поділитися планами щодо соціально-економічного розвитку району на нинішній рік коротко підіб’юпідсумки минулого 2012 року.
У минулому році, нам вдалося вирішити багато важливих для нашого регіону проблем: збережено позитивні темпи розвитку в галузі промисловості та сільського господарства. Зокрема працювало одне з провідних підприємств району – ПАТ «2-й імені Петровського цукровий завод», збудовано і введено в дію модульний молокозавод в Новій Осоті, переведено на альтернативне паливо котельню центральної районної лікарні, що дало змогу вперше за багато років забезпечити нормальний температурний режим у лікувальному закладі. Вдалося зробити чималий обсяг робіт з оновлення центрального стадіону в Олександрівці, завершена реконструкція кінотеатру під спортивний зал в Олександрівці, що дозволило збільшити охоплення дітей фізичною культурою і спортом. У районі практично вирішено проблему забезпечення дітей дошкільною освітою та зняття черг в дитсадки в Олександрівці. Для цього створено навчально-виховні комплекси на базі двох Олександрівських шкіл №2 та №3. Придбано також у рамках загальнодержавної програми „Шкільний автобус” два нових шкільних автобуси. Зроблено поточний ремонт в Олександрівському районному будинку культури, проведена реконструкція площі перед РБК.
Особливо багато зроблено в районі для зміцнення матеріальної бази галузі медицини. У центральній районній лікарні відкрито сучасний центр первинної діагностики, укомплектований найновішим медичним обладнанням, також обладнано палати для інвалідів Великої Вітчизняної війни. У селищі Лісовому відкрито фельдшерсько-акушерський пункт.
Це далеко не повний перелік зробленого у минулому році. Головне, що нам вдалося у повній мірі забезпечити функціонування установ галузі освіти, медицини, культури, соціального захисту населення. В повному обсязі виплачено допомоги незахищеним верствам населення, заробітні плати працівникам бюджетних установ, що фінансуються з районного та місцевих бюджетів.
Щодо планів на цей рік, то вони чітко визначені в поставлених Президентом завданнях подальшого соціально – економічного розвитку територій та реалізації реформ в галузі медицини, освіти, підвищення соціальних стандартів життя населення. Зважаючи на непросту фінансову ситуацію в державі, виконувати ці завдання буде непросто. Але, не дивлячись на це, соціальні програми не будуть згорнуті. У 2013 році соціальна політика держави буде спрямована на соціальний захист населення. Зокрема на 20 відсотків будуть збільшені виплати малозабезпеченим верствам населення при одночасній жорсткій економії на фінансування бюджетних установ. Наше ж першочергове завдання на 2013 рік – забезпечення надання медичних, освітніх, культурних послуг закладів району на належному рівні в умовах жорсткої економії бюджетних коштів. Хочу зазначити, що на функціонування бюджетних установ району у 2012 році було витрачено близько 110 мільйонів гривень, і це при тому, що Олександрівський район має власні доходи в межах 30 мільйонів гривень, тобто біля 80 мільйонів гривень надходить з Державного бюджету.
Тому одним з перших моїх розпоряджень було створення комісії з питань контролю за використанням бюджетних коштів, до складу якої входять досвідчені фахівці з усіх галузей економіки, що дозволить більш детально аналізувати видатки по кожній галузі з метою досягнення максимального економічного ефекту.
Перший заступник голови районної державної адміністрації – голова комісії Ольга Дмитрівна Борота:
2013 рік буде непростим у плані фінансування бюджетних установ району. При жорсткій економії бюджетних коштів ми повинні забезпечити повноцінне функціонування всіх закладів соціальної сфери, своєчасне та якісне надання послуг населенню. Тому новостворена комісія ставить перед собою основне завдання – здійснення організаційно-правових заходів щодо проведення контролю за використанням коштів бюджетів усіх рівнів бюджетними установами та організаціями, що належать до спільної власності територіальних громад сіл та селищ району. Комісія буде проводити рейди-перевірки діяльності закладів соціальної сфери, зокрема і відпрацювання в повній мірі працівниками робочого часу.
Тож, користуючись нагодою, звертаюся до жителів району висловлювати свої пропозиції і зауваження, а то і скарги щодо діяльності закладів медицини, освіти, культури, соціального захисту. Звертайтесь з своїми пропозиціями в Олександрівську районну державну адміністрацію, і ми спільно будемо вирішувати питання покращення діяльності закладів соціальної сфери.
Виконуючий обов’язки головного лікаря центральної районної лікарні Олександр Стефанович Зубаха:
Коли йдеться про здоров’я, то відступають на другий план всі інші проблеми. З цього має виходити відповідальність медпрацівників за збереження життя людей. Я повністю розділяю таке твердження.Саме на це спрямовані і реформи в галузі медицини, які зараз проводяться в нашій країні. Тим більше, що необхідність реформи в цій галузі назріла давно. Першим етапом її на рівні району є створення потужного центру первинної медико-санітарної допомоги та реформування системи надання екстреної медичної допомоги. Всім відомо, що медичні заклади в районі повністю утримується за кошти районного бюджету, за кошти платників податків. Незважаючи на жорсткий бюджет нинішнього року, у районі знайдено можливості для належного фінансування медицини. Буде забезпечено виплату заробітної плати медикам, оплату енергоносіїв, а також закупівлю медичних препаратів для проведення анестезії при операціях, медикаментів для надання першої медичної допомоги, а також матеріалів для рентгенологічних та лабораторних досліджень. Зазначені послуги надаються нашим закладом безкоштовно.
У грудні 2012 року Олександрівська ЦРЛ пройшла акредитацію на вищу категорію. На базі нашої лікарні щочетверга лікарі ЦРЛ проводять заняття з працівниками фельдшерсько-акушерських пунктів та амбулаторій.
Крім того, ми вводимо чіткий контроль надання медичних послуг, підвищення їх якості та своєчасності.
Кожний пацієнт, який перебуває у тяжкому стані, може зателефонувати своєму дільничному лікарю, або за телефоном 103 з метою виклику лікаря додому.
Також хочу зазначити, що на кожному робочому кабінеті лікарів буде чітко визначено графік роботи лікаря у поліклінічному відділенні, а також зазначено час роботи на дільницях.
Крім того, хочу довести до відома населення Олександрівського району загальний графік роботи поліклінічного відділення Олександрівської ЦРЛ.
Загальний графік роботи поліклінічного відділення Олександрівської ЦРЛ.