Вишиті візерунки долі

Вишивка – це душа народу, споконвічне прагнення до прекрасного, давнє і вічно молоде мистецтво, а вишиванка – це один із символів незалежної України, це традиція, яка виховує у нас повагу до вітчизняної історії та культури. Щороку у третій четвер травня Україна святкує День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції. З нагоди цього дня працівники Олександрівської районної бібліотеки для дорослих організували етнографічний перфоманс “Вишиванка – твій генетичний код”.

В районній книгозбірні розгорнуто виставку-інсталяцію “А я іду по світу в вишиванці”. Матеріали виставки знайомлять читача з історією української вишивки, символікою і змістом візерунків й орнаментів вишиванок різних регіонів України. Зацікавлять відвідувачів бібліотеки книги, які розкривають таємниці техніки вишивання, властиві певним етнографічним територіям. Завдяки оригінальному оформленню виставки-інсталяціїї, користувачі мають змогу ознайомитись із сучасними  та старовинними зразками вишиванок. Зранку бібліотека розквітла червоно-чорними, синіми, зеленими, жовтими барвами, адже всі працівники  прийшли на роботу у своїх вишиванках.  Бібліотекарі  демонстрували власні найрізноманітніші вишиванки, які стильно та гармонійно поєднувалися як з класичним, так і з сучасним одягом. А ще нагадували, що ми – українці, і пам’ятаємо та шануємо наш прадавній оберіг, наші звичаї і традиції. У цей день бібліотекарі влаштували фотосесію олександрівців та вуличну промоцію “Одягнімо, друже, вишиванку!”, під час якої розповідали перехожим про українське національне вбрання, його історію, символи, роздавали флаєри  та запрошували нових користувачів до бібліотеки.

З радістю до дійства долучилися перехожі та старшокласники КЗ “Олександрівське НВО №1”. Юнаки та дівчата мали можливість  більш детально ознайомитися з історією національного вбрання українців, символами у вишивках та їх значенням під час музично-поетичних посиденьок “Моя вишиванко, червона калино, ти символ Вітчизни з прадавніх часів”. Бібліотекарі відділу обслуговування Валентина Бондар та Людмила Безверха своїми розповідями дали змогу присутнім  доторкнутися до прадавнього скарбу, що не губиться в віках. Із задоволенням присутні створювали власний орнамент вишиванки, співаючи пісні чим створювали піднесений і святковий настрій. Учасники творчо взяли участь у акції “Одягни книгу у вишиванку”. А закінчився захід флешмобом “Я люблю вишиванку”, який  залишив у душах приємні почуття єдності і цілісності наших традицій і звичаїв. Бажаючих більш детально ознайомитися з історією національного вбрання українців, символами у вишивці та їх значенням ми запросили у мистецьку мандрівку “Вишиванка, моя вишиванка”, під час якої звучали вірші та пісні про вишиванку. Присутні мали змогу подивитися фрагменти із фільму “Вишиванка – код життя”.

Українців по вишиванках і чарівних рушниках – оберегах упізнають в усьому світі. Наш олександрівський край славиться майстринями – вишивальницями. Тож Євгенія Воропай провела майстер-клас вишивки хрестиком під назвою “В нитку мрію укладаю”, а також  презентувала свої роботи. Ще один майстер-клас “Магія вишиванки” в районній книгозбірні провела майстриня Олена Горовенко, яка вишиває бісером. Вона представила свої вироби та довела, що за допомогою нитки, голки і намистинки можливо створити унікальні вишиті вбрання. А ще у цей день в бібліотеці та поза її межами відбулась яскрава фотосесія “Вишиване селфі”, аби пізніше залишити не менш яскраві світлини на сторінках наших спогадів.

Бібліотекарі районної бібліотеки для дорослих разом з олександрівцями довели, що вишиванка таки має генетичний код, який керує найсвітлішими поривами української душі.

Кількість переглядів: 35