Виставка «Донбас: переPROчитання образу»

З 22 квітня по 3 травня в Олександрівському районному краєзнавчому музеї експонувалась Всеукраїнська інформаційно-просвітницька контрпропагандистська виставка «Донбас: переPROчитання образу», створена Українським інститутом національної пам’яті з використанням маловідомих матеріалів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Галузевого державного архіву Служби безпеки України і Державного архіву Донецької області.

Виставка «Донбас: переPROчитання образу» є спробою деконструювання, створеного російською пропагандою, негативного медійного образу Донбасу як «особливого» антиукраїнського регіону. Її головною метою є переосмислення та переозначення краю як невід’ємної частини України, без деокупації та реінтеграції якої неможливі ані консолідація української політичної нації, ані Соборна Українська держава.  На виставці розглядається історія краю в контексті загальноукраїнської історії та культури, а також в контексті сучасних реалій українського суспільства. З її стендів постали образи давнього минулого Донбасу, матеріали про освоєння і заселення регіону козаками, політичні репресії і голодомор 1932-1933 років у краї, діяльність у Донбасі підпільної організації «Молода гвардія», похідних груп ОУН, членів Української Гельсінської групи Миколи Руденка, Олекси Тихого, Василя Стуса, Петра Григоренка, внесок шахтарів Донбасу у створення незалежної держави  тощо.

В Олександрівці виставку відвідали учні шкіл селища, працівники закладів культури, працівники райдержадміністрації, районної ради, відділів райдержадміністрації, громадськість. Зокрема на виставці побували голова Олександрівської райдержадміністрації Ольга Борота, перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Каражбей, голова Олександрівської районної ради Григорій Гончаренко, начальник відділу культури райдержадміністрації Антоніна Штим. Серед відвідувачів виставки були гості з Харкова, а також вихідці з Донбасу.

Після Олександрівки виставка експонуватиметься у Новомиргороді і побуває у всіх районах і містах обласного підпорядкування області.

Кількість переглядів: 44