Виставка “Українська повстанська армія – відповідь нескореного народу” побувала в Олександрівці

В Олександрівському районному краєзнавчому музеї експонувалась всеукраїнська виставка “Українська повстанська армія – відповідь нескореного народу”, підготовлена Українським інститутом національної пам’яті. При підготовці виставки були використані унікальні документи і фотографії з Архіву Центру досліджень визвольного руху, Галузевого  державного архіву Служби безпеки України, державних архівів, музеїв та приватних зібрань з кількох областей України, а також з Польщі, Німеччини, США.

“Фотодокументальна виставка “Українська повстанська армія – відповідь нескореного народу” – це розповідь про боротьбу повстанців проти нацистського та комуністичного тоталітарних режимів. Історія, яка однаково завзято оббріхувалася обома її супротивниками під час війни. Історія, що й досі в епіцентрі інформаційного протистояння. Представити вояків УПА, як зрадників свого народу та злочинців, і нині важливо для тих, хто не бачить Україну вільною та сильною у майбутньому. Адже історія українських повстанців показує, якою рішучою може бути відповідь українців на зазіхання на їхню свободу” – зазначає у передмові до виставки історик, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. 

Виставку відвідали представники влади району, учні та вчителі шкіл райцентру, відокремленого структурного підрозділу ПТУ № 16 м. Мала Виска в смт Олександрівка, працівники закладів культури районного центру.

Одночасно з цією виставкою експонувалась виставка Олександрівського районного краєзнавчого музею “Націоналістичне підпілля на Олександрівщині”, де були представлені фотографії і копії документів з архіву СБУ про діяльність націоналістів на території Олександрівщини, оригінали журналів націоналістів, виданих у Великобританії у 1940-1950-х роках, книги учасників націоналістичного підпілля на Олександрівщині Степана Гліда “Фрагменти життя і мук” (Лондон, 1953 р.) та Василя Пундяка “Я бачив пекло…”, де є розповідь про діяльність ОУН та УПА у нашому краї, книга учасника національно-визвольної боротьби, багатолітнього політв’язня сталінських таборів Володимира Караташа “На барикадах Кенгура” з містечка Побузьке на Кіровоградщині з автографом автора.

 З Олександрівки виставка “Українська повстанська армія – відповідь нескореного народу” вирушила до міста Новомиргорода і до травня 2019 року побуває у всіх містах і районах Кіровоградщини.

Кількість переглядів: 37