Вперше придбали житло? Тоді ви звільняєтеся від сплати пенсійного збору!

Адже відтепер існує чіткий механізм звільнення від сплати пенсійного збору осіб, які придбавають житло вперше або перебувають у черзі на отримання житла. Проте про доказові документи такого звільнення особа повинна подбати сама.

Відповідно до…

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» громадяни, що придбавають житло вперше або перебувають у черзі на отримання житла, звільняються від сплати пенсійного збору. Разом з тим, тривалий час офіційного джерела інформації, яке б підтверджувало, що житло придбане вперше, не існувало. Ситуацію виправлено Постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 866, якою внесені зміни до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій.

Які документи засвідчують право не платити пенсійний збір?

Так особа, яка придбаває житло вперше, при здійсненні господарської операції повинна надати:

– заяву про те, що вона не має та не набувала права власності на житло (в тому числі не приватизовувала, не успадковувала, не отримувала у дар, не купувала, зокрема як частку в спільному майні подружжя);

– відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (з урахуванням відомостей з невід’ємної архівної складової частини цього Реєстру про набуття, зміну і припинення речових прав на нерухоме майно, про внесені зміни до відповідних записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) про відсутність зареєстрованих за такою особою прав власності на житло;

– довідки з місць проживання (після 1992 року) про невикористання житлових чеків для приватизації або використання їх для приватизації частки майна державних підприємств і земельного фонду.

А от особи, які перебувають у черзі на одержання житла, підтверджують даний факт документом, виданим органом, до компетенції якого належить ведення обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

У результаті…

Тільки за наявності вищезазначених документів нотаріуси мають право посвідчити договір купівлі-продажу нерухомого майна без документального підтвердження сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна. В іншому випадку документальне підтвердження сплати збору є обов’язковим!

Кількість переглядів: 2