Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги

Право на безоплатну правову допомогу – гарантована Конституцією України можливість для кожного отримати безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу у передбачених законом випадках.

10 грудня 2019 року фахівці відділу «Олександрівське бюро правової допомоги» Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги відзначали Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги.

Фахівці провели екскурсію та ознайомили громадян з роботою бюро правової допомоги та переліком послуг, які можна отримати у центрах безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги.

Безоплатна первинна правова допомога включає в себе:

  • надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань;
  • складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
  • надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Безоплатна вторинна правова допомога включає в себе:

  • захист;
  • здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
  • скаладання документів процесуального характеру.

Також фахівці відділу «Олександрівське бюро правової допомоги» Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги представили для перегляду громадян виставку правових буклетів, плакатів, посібників та презентували  довідково-інформаційну платформу правових консультацій «WikiLegalAid».

Кількість переглядів: 7