Вшанували воїнів-інтернаціоналістів

Минуло 23 роки відтоді, як останній солдат радянської армії залишив афганську землю. 15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли завершився відлік великих втрат людських життів в Афганістані.

    Так розпочалися урочистості, що відбулися в Олександрівській музичній школі, присвячені вшануванню воїнів-земляків, які виконували свій інтернаціональний обов‘язок на території інших держав. Учасники урочистих зборів поклали квіти до пам’ятників Воїнам-інтернаціоналістам та Воїнам-визволителям.

З теплотою, вдячністю і найкращими побажаннями звернувся до колишніх воїнів-інтернаціоналістів голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв.

Виведення військ з Афганістану  – радісна і сумна подія, — зазначив голова РДА,— щомиті наражаючись на небезпеку, в пекельних умовах наші співвітчизники виконували каторжну роботу, і виконали її з честю. Нагороди на  ваших грудях свідчать про багато що.

Подвиг воїнів-інтернаціоналістів ще довго буде слугувати прикладом для майбутніх поколінь. Так, як подвиг ветеранів Великої Вітчизняної.

    Голова районної ради Василь Скляренко від районної ради, депутатського корпусу побажав воїнам міцного здоров‘я, всього найкращого, і щоб більше ніколи не було таких дат.

Капітан запасу, голова ветеранської організації, учасник бойових дій в Афганістані Андрій Чакір привітав присутніх побратимів з днем вшанування  воїнів-інтернаціоналістів, які виконували інтернаціональний обов‘язок на території інших держав.

Більше 300 чоловік з нашого району виконували інтернаціональний обов‘язок  в країнах, де були військові конфлікти. Семеро з них не повернулися живими.  Юрій Заволока з Цвітного, Василь Зеленько з Розумівки, Іван Лісняк з Старої Осоти, Віктор Лунгул з Родниківки поклали свої голови в гарячих точках Афганістану, Євген Дячук з Олександрівки, Олександр Ламанов з Букварки загинули на Кубі, Микола Козій з Вищих Верещак — в Іраку. Пам‘ять про загиблих воїнів вшанували хвилиною мовчання.

 14 лютого делегація воїнів-афганців з нашого району побувала  в місті Новомиргороді на відкритті експозиції  в музеї, присвяченій всім військовим конфліктам на території інших держав.  У відкритті  цієї експозиції взяв  участь народний депутат Олександр Єдін.  Він    передав найщиріші вітання і побажання здоров‘я нашим воїнам-інтернаціоналістам.

 На урочистостях голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв  та голова районної ради Василь Скляренко вручили грамоти воїнам-інтернаціоналістам.

За значний внесок у розвиток ветеранського руху, патріотичне виховання молоді, мужність і самовідданість, виявлені під час виконання військового обов‘язку  та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, грамотою Кіровоградської  обласної адміністрації нагороджені Анатолій Горбань, Валерій Король, Сергій Колісник.

Грамотою обласної ради — Микола Ткаченко, Володимир Капкан, Василь Яровий.

Почесною грамотою районної державної адміністрації та районної ради — Анатолій Кравченко та Микола Дорошко.

 Грамотою районної держаної адміністрації та районної ради — Віктор Коцуренко, Василь Лебедєв.

Грамотою районної державної адміністрації — Станіслав Афонькін, Василь Баклан, Юрій Дерев‘янко, Віктор Лагно, Микола Медведєв.

Грамотою районної ради — Сергій Богданов, Олександр Дергунов, Валерій Кравченко, Сергій Лебідь, Микола Ткаченко.

Почесною грамотою Української спілки ветеранів Афганістану — Володимир Подвиг.

За особисту мужність і героїзм медаль „За звитягу” вручено Леоніду Бугаєнку.

15 лютого  виповнилося 90 років ветерану Великої Вітчизняної Петру Михайловичу Дяченку. З нагоди ювілею заслуженій людині, яка була прикладом у житті для всіх поколінь, в тому числі і для воїнів-афганців, вручено грамоту районної державної адміністрації та районної ради.

А насамкінець для  воїнів і гостей працівники районного будинку культури та дитячої музичної школи подарували пісні.Кількість переглядів: 131