Вшанування видатного українця

7 серпня, з нагоди 195-ї річниці від дня народження видатного українського письменника, філософа, політичного і громадського діяча  Пантелеймона Куліша, у районі відбулися заходи вшанування його пам'яті. Зірка П.Куліша сяє найяскравіше на небосхилі видатних українців, оскільки саме він зробив значний внесок у переклад Біблії українською мовою, і його завіти не втрачають актуальності й до сьогоднішнього часу «за одним уставом і одним серцем служити Україні».

Акція вшанування пам’яті митця розпочалися з покладання квітів до меморіальної  дошки  П.О.Куліша біля  районної бібліотеки. Про творчі здобутки, які залишив  нам  Куліш у спадщину, про його  перебування  в  Олександрівці  зазначив у своєму виступі .В. Білошапка  – публіцист, журналіст, краєзнавець. головний зберігач фондів Олександрівського районного краєзнавчого музею. Автор численних статей, нарисів, розвідок у газетах і журналах про П.Куліша.

Продовжилась акція у бібліотеках  та  районному  краєзнавчому музеї. Відвідувачі  мали  змогу  ознайомитися  з  виставками  творчих надбань Пантелеймона Куліша. На жаль твори П.Куліша у повному обсязі досі не видано, і вони чекають свого часу.

Пантелеймон Куліш, хоча і не був уродженцем Олександрівки,  проте кілька  разів побував  у містечку і  його творчість нерозривно пов'язані з нашим краєм.

Вшановуючи пам’ять видатного українця, ми з вдячністю згадуємо його як засновника першого українського журналу „Основа”, перекладача Біблії українською мовою, автора першого історичного роману „Чорна рада” (який він написав у Олександрівці), „Граматики” для простих людей та багатьох інших творів. Пантелеймон Олександрович — автор перекладів зі світової класики Шекспіра, Байрона, Гете”. Загалом же складна творчість П. Куліша належить до найцінніших здобутків української культури. Вона сприяла піднесенню національної літератури до світових обширів і створила ряд перспективних традицій, що провістили чимало тенденцій української літератури XX ст.

Увесь життєвий шлях Пантелеймона Куліша — це подвижницька діяльність в ім’я духовного поступу. Наділений великим талантом, протягом свого довгого життя переходив найрізноманітніші зміни, топтав найрізноманітніші сліди, виступав у найрізноманітніших ролях і полишив по собі багату літературу.

Кількість переглядів: 374