Виїзні прийоми громадян

26 травня голова районної державної адміністрації В.В. Авксентьев провів виїзний прийом громадян у селі Голиковому.
    Селян на зустріч з головою запросили у сільський Будинок культури. І вже з перших хвилин ознайомлення відразу ж набула актуальності проблема функціонування соціальної сфери. Бо саме приміщення Будинку культури далеке від справді культурного вогнища. Заклад потребує великих капітальних вкладень, аби він дійсно відповідав своєму призначенню. Практично в такому ж стані знаходиться і Кримківський сільський клуб.
    Та не лише заклади культури на території Голиківської сільської ради є поки що не вирішеною проблемою, а й Голиківська І-ІІІ ступенів та Кримківська І-ІІ ступенів школи. Обидва навчальні заклади знаходяться в аварійному стані. Взимку зазнав руйнації дах на Кримківській школі. У Голиківській — та ж сама проблема. Покрівля її дуже стара і вже небезпечна для експлуатації. Якщо на відновлення даху у Кримках виділено кошти з районного бюджету в сумі 160 тисяч гривень, і роботи там завершать до початку нового навчального року, то в Голиковому ситуація складніша. На ремонт даху тут потрібно 1,5 мільйона гривень. Такі кошти районному бюджету не під силу. Важко залучити і державні кошти, оскільки школа в Голиковому практично не має перспективи функціонувати в статусі повної загально­освітньої. Тож постає проблема — якщо немає учнів, чи варто вкладати чималі кошти в ремонт старого приміщення. І швидше всього дітей середньої і старшої школи з Голикового довозитимуть в іншу школу. А в селі залишиться лише початкова. Це сьогодні найоптимальніший варіант.
    Через побутові незручності, відсутність елементарних умов для роботи медпрацівника не може повноцінно функціонувати ФАП у Кримках. Приміщення треба ремонтувати, там навіть світла немає, не кажучи вже про хоч би якесь медичне обладнання.
    Такі проблеми з закладами соціальної сфери на території Голиківської сільської ради стануть після детального вивчення предметом серйозної розмови через місяць тут же в селі, пообіцяв голова райдержадміністрації. До їх вирішення мають бути залучені керівники сільськогосподарських формувань, які орендують землі на території ради.
    На жаль, їх не було на виїзному прийомі, крім одного — Крейтора Івана Анатолійовича, який за словами сільського голови, чим може, допомагає. Та його одного допомоги замало.
    Проблеми закладів соціальної сфери були в центрі уваги і під час виїзного прийому громадян і селі Михайлівці, де з жителями зустрівся перший заступник голови РДА О.С. Невмержицький. Однак ототожнювати Голикове і Михайлівку не можна. У Михайлівці найбільша сільська школа у районі — тут навчається 250 дітей. У школи є велика перспектива. Щороку у селі народжується більше 30 дітей. Та й велика школа має свої проблеми. Приміщення її нове, однак під час спорудження допущено прорахунки у монтажі системи опалення. І хоч до школи підведено газ, але в приміщенні вже котрий рік взимку холодно. Саме це непокоїть директора школи, і він з цією проблемою прийшов на прийом. І перший заступник голови РДА О.С. Невмержицький, і завідуючий відділом освіти Ф.О. Шаповал запевнили, що цю проблему буде вирішено. А от Будинок культури в Михайлівці треба капітально ремонтувати, бо д таке велике перспективне село цей культурний заклад аж ніяк не прикрашає його і не виконує покладених на нього функцій.
    На жаль, під час виїзного прийому в Михайлівці керівники сільськогосподарських підприємств чомусь проігнорували зустріч з людьми. А їх участь у розвитку соціальної сфери села вкрай важлива і обов’язкова, наголосив О.С. Невмержицький. Цього вимагатиме від них і нова влада.
    Під час прийому у Михайлівці селяни запитували, коли вони одержать державні акти на присадибні ділянки. Спеціаліст відділу земельних відносин пояснив, що зараз призупинено видачу державних актів, оскільки триває детальна перевірка цільового використання виділених на це минулим урядом коштів.
    Працівники Михайлівського дошкільного навчального закладу занепокоєні питанням оплати праці. Завідуючий відділом освіти Ф.О. Шаповал пообіцяв негайно розібратися з цим питанням відповідно до чинного законодавства.
    Чимало питань на виїзному прийомі, яке провела 28 травня заступник голови районної державної адміністрації Л.Ф. Нечепоренко в бірківському Будинку культури, виникло й у бірчан.
    Їх хвилювало насамперед автобусне сполучення між Бірками й Олександрівною. Село від райцентру знаходиться й недалеко, та пішки так просто не дійдеш, особливо до лікарні. Л.Ф. Нечепоренко роз’яснила, що такі маршрути вже були і вони не окупо­вуються. Вихід зі становища — пустити один з маршрутів, що йдуть з Олександрівки в Кіровоград через Бірки. Та попередньо питання буде вивчено у відділі економіки та розвитку інфраструктури РДА.
    Турбують бірчан і дороги, на що також заступник голови РДА внесла відповідні роз’яснення і пропозиції.
    Стосовно пенсійного забезпечення дітей війни звернувся пенсіонер Д.М. Брайко, на що вичерпну відповідь йому дала заступник начальника управління ПФУ в районі, начальник відділу пенсійного забезпечення І.В. Ратушна.
    А що до пільг для вступу у вищі навчальні заклади дитині інваліда війни, яка втратила ще й годувальника, звернувся М.І. Даниленко і отримав поради заступника голови РДА.
    Болючою проблемою для всіх бірчан є відсутність дошкільного дитячого закладу. Тут Лариса Федорівна порадила ввійти в програму розвитку ООН ЄС „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, співпраця з якою дасть можливість вирішити це питання.
Кількість переглядів: 100