Виїзний прийом громадян

    30 червня голова районної державної адміністрації В.Авксентьєв провів виїзний прийом громадян в селі Соснівці. 
    Соснівська сільська рада не належить до великих сільських рад, та це не значить, що тут немає проблем. Навпаки невеликий місцевий бюджет не в змозі забезпечити усі потреби соціальної сфери сіл Соснівки та Нижчих Верещак. Основні надходження до бюджету – плата за землю, яку в повній мірі сплачують два найбільших орендарі – ФГ Дєдова та ВАТ „Цибулівське ХПП”. Є ще 17 одноосібників, ряд інших дрібних господарств. Сільський голова П.Зеленський позитивно відгукується про всіх, хто орендує і обробляє землі, особливо про двох керівників великих господарств – В.Савченка та В.Дєдова, які ще й допомагають соціальній сфері. Турбуються про ремонт доріг, опікуються ветеранами – фронтовиками і вдовами.
    Турботу про здоров’я людей ставить на перше місце у своїй роботі і сільська рада. Незважаючи на фінансові труднощі, знайшли кошти з місцевого бюджету для ремонту двох ФАПів. Лікувальні установи в Соснівці та Нижчих Верещаках знаходяться в хорошому стані, а Соснівський ФАП має статус першої медичної категорії.
    Голова райдержадміністрації позитивно оцінив роботу сільської ради стосовно турботи про медичні заклади.
    Та як і в кожній сільській раді у Соснівці є свої невирішені проблеми. Вже кілька років жителі Соснівки чекають на газифікацію села. Давно виготовлена проектно-кошторисна документація, яка зараз проходить експертизу. І якби були кошти можна було б розпочинати роботи. Та такий обсяг будівництва газопроводу (вартість його сягає більше 2-х мільйонів) не підйомний для сільської ради. Тут повинне бути державне фінансування. Голова районної державної адміністрації пообіцяв соснівчанам, що докладатиме максимум зусиль, аби на наступний 2011 рік включити Соснівку в державне фінансування на прокладення в селі газопроводу.
    Є ще одна нагальна проблема для Соснівки – відновлення роботи водогону. На виконання програми „Питна вода”, прийнятої на сесії сільської ради коштів не вистачає. Голова РДА порадив залучити до вирішення цього питання спонсорські кошти, зокрема і допомогу великих сільгосппідприємств, які орендують землі. Треба гуртом вирішувати питання відновлення водогону.
    Порушувались на прийомі питання повноцінного функціонування школи, переобладнання шкільної котельні, яким буде статус школи, оскільки зменшується кількість дітей.
    Запитували селяни В.Авксентьєва, чи функціонуватиме в селі дитячий садок. На що одержали конкретну відповідь: така сільська рада як Соснівська не зможе утримувати повноцінно дитячий садок. Питання відкриття дитячих садків у селах може бути вирішене лише за умови їх державного фінансування, переконаний голова адміністрації.
    Хвилюють людей і земельні питання. Досі працівники соціальної сфери села, які отримали земельні наділи не мають на них державних актів через тяганину з різного роду фірмами і службовцями, які займалися виготовленням документації. Начальник відділу Держкомзему в районі О.Сірий дав конкретну відповідь, де і як будуть виготовлені державні акти.
    Є питання в жителів Соснівки і по майнових паях, і досить непрості. Запитували люди і про те, чому такі низькі закупівельні ціни на молоко і м’ясо.
    Ця проблема не може бути вирішена без кардинального реформування переробних підприємств. Окремий сільгоспвиробник не зможе успішно конкурувати на продовольчому ринку, пояснювали селянам. За один день такі питання не розв’язати. Але є надія, що з реформуванням сільськогосподарської галузі цю проблему буде вирішено.
Кількість переглядів: 92