Влада у районі особливу увагу приділяє задоволенню законних прав та інтересів громадян, забезпеченню всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативному їх вирішенню. Голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв переконаний, що це є запорукою забезпечення суспільно-політичної та економічної стабільності і в районі, і в державі. Тому двері керівництва району постійно відчинені для спілкування з громадянами не лище у визначені прийомні дні.
Контролюється робота зі зверненнями громадян і на державному рівні. особлива увага зараз приділяється виконання в регіонах завдань і доручень Президента України щодо вирішення питань громадян, що звернулися до Глави держави у рамках проекту „Діалог з країною”. З запитанням до Президента України чи існує програма фінансової підтримки від держави для молодих родин, які бажають проживати в сільській місцевості, звернулася жителька Олександрівки Н.О. Вейкай. Придбання житла актуальне сьогодні для багатьох молодих родин. Тому роз’яснення, надане районною державною адміністрацією заявниці, буде цікавим і для інших молодих сімей. На сьогодні у районі діють, затверджені сесією районної ради, Програма будівництва (придбання) доступного житла на 2010 – 2017 роки та районна програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі „Власний дім.” Зокрема програма „Власний дім” передбачає фінансову підтримку індивідуальних забудовників через надання їм довгострокових (до 20 років, а молодим сімям до 35 років – до 30 років) кредитів для спорудження власних житлових будинків з річною ставкою кредиту 3 відсотки.
Що стосується іншої програми, то відповідно до порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян держава відшкодовує частину процентів за кредитами, отриманими на будівництво. Зокрема передбачено, що громадянин сплачує 3 відсотки ставки за кредитом та тіло кредиту. А місцева влада за рахунок коштів держбюджету компенсує 13 відсотків ставки за кредитом Строк кредитування – 15 років, процентна ставка не перевищує 16 процентів річних, а обов’язковий власний внесок позичальника не більший 25 відсотків вартості житла.
Родинам, які мають намір зводити власне житло чи придбати його, за більш детальною інформацією слід звертатися до відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації.
– Прийняті у районі програми житлового будівництва мають сприяти покращенню житлових умов населення, особливо молодих родин, які ще не мають власного житла. Програми діючі, і влада буде докладати зусиль, щоб завдяки державній підтримці люди будували і мали власне житло, – підкреслив голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв.
А тим часом в районі зводяться нові об”єкти соціальної сфери. В результаті проведення будівельних та ремонтних робіт введено в експлуатацію нові магазини у селах Бовтишці, Голиково та Несваткове.
Це підтверджує і подія, яка відбулася в селі Бовтишці. Там відчинив двері міні-маркет. У ньому сільські жителі зможуть придбати все необхідне у побуті, а точніше, від сірників до миючих засобів і відра. Раніше подібні заклади у селах іменували крамницями, від слова крам – товар. Прототипами колишніх крамниць у великих містах стали супермаркети, гіпермаркети, у селах – міні-маркети.
Виступаючи перед присутніми на урочистостях з цієї нагоди, голова спілки споживчих товариств Кіровоградської області, депутат обласної ради Петро Петрушевський наголосив, що нині сільська мережа торговельних закладів повертається до чомусь незаслужено забутих форм торгівлі, коли успішно працювали своєрідні крамниці, де можна було купити як продукти харчування, так і промислові товари. Тому зараз проведено переоблік всіх наявних приміщень споживчої кооперації. Їх в області налічується двісті п’ятдесят. Одні підлягають ремонту, другі – реконструкції, а інші доводиться зводити з нуля.
– Та всі вони обов’язково найближчим часом будуть працювати, – зазначив Петро Григорович, додавши, що характерною особливістю цих сільських міні-маркетів буде те, що ціни у них будуть нижчими і всі товари та продукти, представлені на полицях, належатимуть кіровоградським і місцевим виробникам.
У Бовтишці міні-маркет будували з нуля. Спорудження тривало два місяці. Зведено торговельний заклад повністю на кошти районного споживчого товариства. Місце для нього обране чудове – центр села.
Цей об’єкт – один з пунктів програми „Центральний регіон-2015”. До речі, коли три роки тому програма вступала у дію, крамниця у Бовтишці там не значилася. Потреба будівництва нового торговельного закладу виникла вже згодом. Тож вже в ході реалізації програми довелося вносити й пункт про введення в експлуатацію цього міні-маркету.
Привабливість та користь крамниці змогли побачити і оцінити всі, хто прийшов на урочистий момент відкриття крамниці. Зокрема, голова районної ради Василь Скляренко, заступник голови районної державної адміністрації Людмила Литвин, заступник голови спілки споживчих товариств області Григорій Трікозенко, голови правлінь райспоживтовариств області, Бовтиський сільський голова Володимир Воєводін, жителі села. А Володимир Воєводін і односельці відзначали, що сучасна будова міні-маркету стала окрасою села.
Вітаючи жителів Бовтишки з цією радісною подією, Василь Скляренко додав, що у районі цей міні-маркет не буде єдиним, на черзі відкриття торговельних закладів в інших селах.
Оновлений торговельний заклад з такою ж назвою вже відчинив двері і в селі Голиковому. Тут колишнє приміщення магазину, яке своїм зовнішнім виглядом особливо не приваблювало покупців, райспоживтовариство відремонтувало і облаштувало за сучасними мірками.
– Тепер сюди приємно заходити покупцям, – не без гордості розповідає завідуюча магазином, продавець з багаторічним стажем Раїса Бульбак голові районної державної адміністрації Валерію Авксентьєву, який приїхав оглянути оновлений торговий заклад у селі та побачити умови продажу товарів та їх асортимент.
У магазині реалізовують товари переважно наших кіровоградських товаровиробників, в тому числі і хлібобулочні вироби хлібокомбінату Олександрівського райспоживтовариства.
Переконавшись, що в магазині є практично всі товари повсякденного вжитку і в широкому асортименті, голова райдержадміністрації зазначив, що такі об’єкти соціальної сфери у сільській місцевості будуть відкривати і надалі. Розвитку соціальної сфери влада надає і надаватиме особливого значення, бо йдеться про створення належних умов для життя людей.

