Взаємопідтримка та взаємодопомога

З 1 лютого 2019 року в Олександрівському районі розпочала свою роботу група взаємопідтримки та взаємодопомоги за інтересами для прийомних батьків та батьків-вихователів.

У нашому районі в даний період функціонує 8 прийомних сімей та  2 будинки сімейного типу, в яких перебуває на утриманні 28 дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Усі знають яка нелегка праця турбуватися про своїх дітей. Особливо коли в родині в один день «народилось» по двоє, троє чи шестеро дітей різного віку, темпераменту, і кожен зі своїми особливостями до яких потрібно шукати індивідуальний підхід. Тому прийомним батькам, особливо мамам, потрібна розрядка, профілактика фізичного та емоційного вигорання, адже саме вони мають забезпечити в своїх родинах затишок та  тепло, налагоджувати  побут, створювати позитивний настрій, жити щодня проблемами дітей, сім’ї.          Олександрівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  підтримує такі родини шляхом надання психологічних, педагогічних, юридичних, інформаційних послуг в процесі соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Отож, фахівець соціальної роботи, Світлана Безпечна, яка  здійснює соціальне супроводження  прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу в районі, ініціювала роботу  групи взаємопідтримки та взаємодопомоги для прийомних батьків та батьків-вихователів. Начальник відділу молоді та спорту Олександрівської РДА  Юрій Яровий та директор КЗ “ДЮСШ Олександрівського району” Олександрівської районної ради Кіровоградської області”  Микола Іванов люб’язно надали можливість проводити заняття в спорткомплексі. Дану ініціативу відразу підтримали прийомні мами. Відтепер тричі на тиждень  в тренажерній залі ДЮСШ  збирається дана група за інтересами. Прийомні мами мають можливість не лише зайнятись спортом, а й поділитись власним досвідом у вихованні та догляді прийомних дітей, підтримати одна одну, згуртуватись. Іноді нагода провести свій вільних час без дітей, додає батькам свіжих сил, а заняття на тренажерах покращує настрій та здоров’я, яке їм так потрібне.

Група взаємопідтримки та взаємодопомоги охоче прийме  в свій колектив кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі, адже в нашому районі в даний період стоїть гостра потреба в створенні таких родинах.  Можливо саме на Вас чекає маля, яке мріє про родинне тепло та затишок? Якщо у Вас є бажання, але не має відповідного житла, то це не є проблемою на сьогодні, оскільки є можливість придбати будинок за рахунок субвенції з державного бюджету.

Детальну інформацію про те як створити прийомну сім’ю чи будинок сімейного типу можна отримати  в Олександрівському РЦСССДМ за адресою: смт. Олександрівка, вул. Незаежності України, 82, кімната 15. Тел. 3 24 93.

Або звернутись до служби у справах дітей Олександрівської районної державної адміністрації за адресою: смт. Олександрівка, вул. Коцюбинського, 2 (районний Будинок культури ІІ поверх) тел. 3 20 74

Кількість переглядів: 22