Європейська ніч музеїв в Олександрівському районному краєзнавчому музеї

ХІV Європейська ніч музеїв, присвячена Міжнародному дню музеїв, зібрала 18 травня в Олександрівському районному краєзнавчому музеї майже 200 гостей. В Олександрівці подібний захід проводився вже всьоме.

Виступаючи на відкритті міжнародної акції директор музею Василь Білошапка розповів про історію свята. До присутніх з привітаннями звернулись начальник відділу культури райдержадміністрації Антоніна Штим та перший директор музею, а нині помічник-консультант народного депутата України Олеся Довгого Катерина Бондаренко. Вони вручили також подарунки учасникам та організаторам Ночі музеїв.

Програма Ночі музеїв була насичена різноманітними заходами. Вперше проводився краєзнавчий квест «Скарби Олександрівки». Ним опікувалась головний зберігач фондів музею Людмила Зубенко. Двом командам, куди входили і дорослі, і діти, довелось побігати залами музею,  побувати на вулицях вечірньої Олександрівки, щоб правильно відповісти на запитання квесту. Команди Олександра Кротова та Вілена Скорця набрали однакову кількість балів, але швидшими виявились учасники під керівництвом Олександра Кротова. Вони й перемогли. Призи ж отримали всі.

А в цей час відбувались майстер-класи з виготовлення іграшок із сіна та з бісеру, які провели керівники гуртків Олександрівського районного центру дитячої та юнацької творчості Вікторія Лазаренко та Надія Ткаленко. Майстерності у них вчились люди різного віку. Справжній фурор у відвідувачів Ночі музеїв викликав майстер-клас з виготовлення і випікання весільних короваїв і шишок. Пахучі вироби учні  відокремленого структурного підрозділу ПТУ № 16 міста Мала Виска в смт Олександрівці  Тарас Куценко, Денис Полєй, Марина Романенко, Аліна Овдійчук, Марія Клименко під керівництвом свого викладача  Валентини Корнути ліпили і випікали прямо у залі музею. А от боді-артом відвідувачі, які мали досвід з попередніх Ночей музею, займались самостійно.

Одночасно для відвідувачів йшла концертна програма. Учні Олександрівської дитячої музичної школи Владислав Штим, Родіон Вихрист, Антон Швець, Максим Тищенко, Артем Кучеренко, Богдан Діброва, Антон Чипівський, Андрій Рябошапка, Георгій Іваненко, Вадим Коник та їх викладачі Іван Фощій і Сергій Тлустенко порадували людей добротною грою на баяні, акордеоні й гітарі. Гучними оплесками нагородили відвідувачі виступ вокального квартету «Яворина», жіночого вокального ансамблю Олександрівського народного аматорського хору і вокальний дует у складі Валентини Гирич і Любові Халецької з Олександрівського міського будинку культури. Любителі поезії у «Літературній вітальні» змогли насолодитись віршами у виконанні олександрівських поеток Ірини Кримської, Наталі Купчинської, Оксани Шпирки.

Відвідувачам були презентовані виставка копій старовинних фотографій «Сорочку мати вишила мені…», творів живопису «Хата моя, біла хата…», документальні виставки «З історії Олександрівського районного краєзнавчого музею», «Олександрівщина: географічна ретроспектива», «Паперові гроші в Україні», «Поляки на Олександрівщині». Остання виставка приурочена до Дня Європи в Україні.

Всі, хто побажав, змогли переглянути програму відеофільмів на краєзнавчу тематику та стати учасниками безпрограшної лотереї.

Захід проводився за підтримки народного депутата України Олеся Довгого та райкому профспілки працівників культури (голова Наталія Литвин). 

Кількість переглядів: 21