З 12 лютого 2014 року буде введено в дію новий порядок реєстрації прав на нерухоме майно

12 лютого 2014 року набирає чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», якою удосконалена та спрощена процедура, що сприятиме наданню якісних адміністративних послуг як юридичним, так і фізичним особам. Замість існуючого досі особистого звернення заявника з’явиться альтернатива при поданні документів для проведення державної реєстрації прав – як шляхом безпосереднього звернення заявником, так і шляхом надсилання поштою чи кур’єрською службою.

Впроваджується одночасна реєстрація права власності та речових прав, похідних від права власності, на підставі однієї заяви про державну реєстрацію прав, подати яку зможе як власник, так і право набувач.

Новацією є проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно на заміну втрачених, пошкоджених чи зіпсованих свідоцтва про право власності на нерухоме майно чи державного акта на право власності на землю, виданих компетентними органами до 01 січня 2013 року

Спрощено порядок проведення державної реєстрації прав на новозбудований або реконструйований об’єкт нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів від фізичних та юридичних осіб (розмежовано перелік документів, які має подавати особа, що залучала кошти (забудовник), та безпосередньо інвестор).

Забезпечується проведення державної реєстрації права власності на новозбудовані або реконструйовані об’єкти нерухомого майна, збудовані в результаті діяльності кооперативів, на підставі поданої заявником довідки відповідного кооперативу про членство в ньому та про повне внесення пайового внеску.

Важлива новація – це надання можливості у випадку відсутності відомостей у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно отримувати інформацію з реєстрів, що функціонували до 1 січня 2013 року. Досі отримати таку інформацію було неможливо.

Документом забезпечується процедура проведення державної реєстрації права державної та комунальної власності на об’єкти нерухомого майна, збудовані за часів СРСР.

 

Начальник реєстраційної служби

Олександрівського РУЮ

В. Гура

Кількість переглядів: 173