З рідним словом міцніє держава

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковане у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд.

У читальному залі Олександрівської районної бібліотеки для дорослих оформлено святкову книжкову виставку «Мово моя материнська, квітни в душі й на устах» представлену розмаїттям мовознавчих видань, словників, довідників, збірників, рядом публіцистичних статей у періодиці, які присвячені рідній мові, підбірками поетичних творів, афоризмів, крилатих висловів, віршів про мову.
З метою підтримки, вивчення, розвитку української мови для юних шанувальників рідного слова в Олександрівській філії КЗ «Олександрівське НВО №1» бібліотекар Безверха Л.В. за тісної співпраці із заступником завідувача з виховної роботи Лушпай Л.М. та вчителем української мови та літератури Мовчан А.В. організували мовознавчу годину «Люблю я мову України за ніжність слова і красу». Бібліотекар розповіла присутнім про історію свята, про найвидатніші постаті українського мовознавства, про походження та розвиток української мови тощо. Цікава вікторина «Звучи рідна мово» дала змогу учням пригадати прислів’я та приказки. Під час конкурсу «Неологічні ребуси по-українськи» старшокласники знаходили українські аналоги для запозичених слів шляхом розгадування цікавих ребусів. Відтворити відповідність між колоритними діалектизмами та загальновідомими мовними еквівалентами учні спробували у вправі «Українські мовні родзинки». Найбільш мальовничу й виразну частину словникового складу мови пригадали під час конкурсу фразеологізмів. Чудовою демонстрацією краси і лексичного багатства української мови було декламування віршів відомих українських поетів про мову та Україну. Весело й активно учасники відповідали на запитання вікторини. Юнаки і дівчата з ентузіазмом долучилися до запропонованих літературних ігор та показали відмінні знання, пригадали найяскравіші зразки народної мудрості, були активними в конкурсах та вікторинах. Присутні з цікавістю ознайомилися з виставкою-присвятою «Мово моя материнська, квітни в душі й на устах».

Кількість переглядів: 26