З рідним словом міцніє держава

9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе для нас свято — День української писемності та мови. Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та краси. Також, цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого Преподобного Нестора-Літописця, який був послідовником видатних творців слов’янської писемності Мефодія і Кирила, і якого називають основоположником письмової української мови.

Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об’єднує народи в нації і зміцнює державу. В умовах, які склалися в нашій країні, українська мова набула особливої ваги – вона стала символом єднання нації.

З нагоди Дня української писемності та мови в читальному залі районної книгозбірні оформлено книжкову виставку “Наша мова калинова”.  А зі старшокласниками спільно з учителями Олександрівської філії КЗ “Олександрівське НВО №1” Ларисою Лушпай та Наталією Вихрист працівники бібліотеки організували інтелектуальну гру-конкурс “Мово українська – гордосте моя”. Лариса Миколаївна  нагадала присутнім основні етапи непростої історії розвитку української мови, навела яскраві приклади багатства, витонченості та мелодійності рідної мови. А Наталія Олексіївна звернула увагу шанувальників українського слова на багатющі можливості нашої мови. Команди учасників “Мовознавці” та “Словограй” мали змогу перевірити рівень знань, відповівши на запитання мовної вікторини. Конкурс пройшов  під девізом “Вивчайте, любіть свою мову, як світлу Вітчизну любіть”, взятим із вірша В. Сосюри. Бо чого ж варті ми в світі без рідної мови? Вона є скарбницею народних духовних надбань, оберегом наших традицій і звичаїв, запорукою інтелектуального розвитку і поступу в загальнолюдському житті, що і підтвердили всі учасники дійства.

Юнаки та дівчата із задоволенням брали участь у вікторинах: відгадували мовні загадки, приймали участь в творчому конкурсі “Склади вірш”, розказували народні прислів’я та приказки, редагували помилки в конкурсі “Плутанина”, читали поезії тощо. Мелодія українського слова  створювала атмосферу свята. Старшокласники отримали чудову нагоду перевірити свої знання з української мови та дізнатися багато нового з історії її виникнення. Під час заходу присутні мали змогу ознайомитися з виставкою літератури “Мова – державна перлина, нею завжди дорожіть”. Книжкові видання, представлені на виставці, допомагають користувачам збагнути роль рідної мови в утвердженні української державності.

Народ, держава, мова – це поняття нероздільні. Без мови немає народу і навпаки, без народу немає мови. Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок, удосконалюймо її, адже мова як і Україна – у нашому серці і починається вона з кожного з нас.

Кількість переглядів: 29