Забезпечення гарантій найманих працівників на соціальний захист і недопущення виплати заробітної плати “в конвертах”.

23 травня в Олександрівській райдержадміністрації відбувся семінар на тему “Забезпечення гарантій найманих працівників на соціальний захист і недопущення виплати заробітної плати “в конвертах”.

У заході взяли участь голова райдержадміністрації Ольга Борота, начальник відділу з питань експертизи умов праці управління Держпраці у Кіровоградській області Олена Хоміч, начальник відділу з питань гігієни праці управління Держпраці у Кіровоградській області Сергій Олексієнко, начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення райдержадміністрації Клавдія Сальнікова.  

На захід були запрошені представники райдержадміністрації, Олександрівського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники територіальних органів міністерств і відомств, роботодавці, спеціалісти підприємств, установ та організацій району, фізичні особи-підприємці, голови сільських і селищних рад. Всього у семінарі-нараді взяли участь 57 осіб.

У вступному слові голова райдержадміністрації Ольга Борота ознайомила присутніх з темою семінару і підкреслила, що питання легалізації виплати заробітної плати знаходиться на контролі керівництва.

Представники управління Держпраці у Кіровоградській області детально розглянули з учасниками семінару актуальні питання щодо призначення працівникам пільг та компенсацій за роботу в шкідливих та важких умовах праці, ознайомив зі змінами, які внесено в чинні нормативно-правові акти з питань атестації робочих місць за умовами праці тощо. Особливу увагу звернули на забезпечення підвищення мінімальної заробітної плати, недопущення вирівнювання заробітних плат некваліфікованих і високопрофесійних працівників, скорочення працівників та переведення їх на неповний робочий час. В ході семінару надані роз’яснення щодо змін, які внесені до трудового законодавства, а також звернено увагу на питання трудових відносин мобілізованих і демобілізованих працівників та встановлених для них пільг згідно чинного законодавства.

Начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення райдержадміністрації Клавдія Сальнікова зазначила, що на даний час виплата заробітної плати в “конверті” та нелегальна робота стали, на жаль, нормою життя. Недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості не тільки в тому, що бюджет недоотримує кошти, а й містить в собі багато негативних моментів, і, перш за все, це втрата страхового стажу для призначення пенсії чи інших страхових виплат, і наголосила, якщо працівник отримує зарплату в “конверті” і роботодавець не сплачує із його зарплати єдиного внеску, цей період не буде зарахований до страхового стажу найманого працівника. 

Директор Олександрівської районної філії Кіровогрваадського обласного центру зайнятості Олександр Волошин у своєму виступі зупинився на питанні соціально-трудових відносин, інформував про вільні вакансії.

Учасники семінару мали змогу отримати фахові консультації з питань

трудового законодавства.

Кількість переглядів: 25