Задля прийдешніх поколінь

За станом на сьогодні у районі діє архівний відділ районної державної адміністрації, який реалізовує державну політику  та управління архівною справою  і діловодством  на території району , а також здійснює контроль за діяльністю 45 архівних підрозділів установ, організацій, підприємств району органів державної влади та органів самоврядування  та  Олександрівський селищний Трудовий архів .  Основна місія  архівів – зберігати документовану інформацію про минуле й сьогодення для вічності, бути транслятором національної пам’яті з минулого у майбуття. Архіви це не лише документи, а й люди, які в них працюють.Саме від відповідальних за архівні підрозділи в установах залежить і наявність документів, і їх стан, можливість використання.За підсумками роботи  протягом року хочеться назвати кращих відповідальних за архівні підрозділи, а саме : Вдовиченко С.М.(ЦРЛ),Богатир В.В. ( Красносілківська с/р), Письменну Г.А. (Бірківська с/р), Тарасову Н.С.( управління агропромислового розвитку РДА) та  інші.  На сьогоднішній  день у архівному відділі  зберігається   біля 6371 одиниць зберігання.   Це – документами Національного архівного фонду і щоб запобігти їх втрати  ми робимо все можливе й  не можливе.

    Вперш за все: це  експертиза цінності документів, підшивка документів, складання опису справ та  найголовніше – це прийняти та зберегти  документи, а в подальшому вміти оперативно використати в сучасному житті. Іноді  архівний відділ райдержадміністрації залишається останньою інстанцією, де можна  документально підтвердити факти. Підтвердження майнових, соціально-правових питань є головним питанням на сьогоднішній день.  Кожного дня йдуть люди до архівів, щоб відшукати сліди свого життя.

Хоча б здавалось у  «дрібному» питанні, як підтвердження виробничого   стажу. Але ці «дрібні» питання бувають іноді вирішальними і часом найголовнішими для нас проблемами, які швидко і вчасно вирішує архіваріус Олександрівського селищного Трудового архіву Даниленко С.В., перегортаючи за день тисячі сторінок.

     Наступаючий 2019 рік є особливим роком, роком реорганізацій  установ, підприємств, організацій, адміністративно-територіальних  реформ.  Тому й перед архівістами   основне завдання прийняти документи установ, що є найціннішими інформаціями про всі сторони життя. Архівісти завжди працювали  і будуть працювати заради людей, заради історії, заради збереження минулого .

       І в переддень професійного свята – Дня працівників архівних  установ , висловлюю слова  вдячності за працю та турботу  про надійне збереженння архівної спадщини та бажаю міцного здоров’я, миру,  добра, радості  усім, хто береже історичну пам’ять задля майбутнього нашої України.

Кількість переглядів: 27