Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці

Трудова міграція-невід’ємна складова глобалізаційних процесів, якими охоплені всі країни світу. Щороку до інших держав на роботу та навчання виїжджають сотні тисяч українців,однак лише 1 відсоток працевлаштовуються за кордоном через офіційних посередників. Зважуючись на нелегальну трудову міграцію, люди часто працюють без жодних соціальних гарантій,належних побутових умов,отримують знижену платню. Нерідко трудові мігранти, особливо  жінки, потрапляють у рабство,стають жертвами пограбувань або ж учасниками злочинних груп.

З метою попередження та всебічного інформування громадян про небезпеку неврегульованої зовнішньої трудової міграції 22 червня в Олександрівській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбувся семінар на тему” Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці”.

Були розглянуті такі питання:основи законодавства України у сфері працевлаштування за кордоном, наслідки зовнішньої нелегальної трудової міграції (шахрайство при працевлаштуванні,економічна експлуатація,торгівля людьми); переваги легального працевлаштування за кордоном, правовий захист громадян за кордоном (організації та установи,які здійснюють підтримку громадян України за кордоном).

   На семінар був запрошений начальник Відділу ”Олександрівського Бюро правової допомоги” Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Чорний Іван Васильович. Він визначив ряд рекомендацій для працівників ,які планують працевлаштуватись за кордоном для їхньої власної безпеки. Була надана інформація щодо програми Au-Pair  або Work and Travel та української національної довідкової безкоштовної лінії з питань міграції та протидії торгівлі людьми: 0-800-505-501.

     Захід пройшов у форматі живого спілкування. Разом з фахівцями присутні аналізували помилки, яких найбільше припускаються громадяни та шляхи їх уникнення. Адже обізнаність кожного громадянина є найкращим захистом проти шахрайства та незаконних дій.

Кількість переглядів: 24