Запобігання поширенню гострих вірусних інфекцій на території району

На оперативній нараді, яку 10 лютого провів перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Каражбей, розглядалося питання про заходи щодо запобіганню поширенню гострих вірусних інфекцій на території району Як повідомила директор КНП “Олександрівська ЦРЛ” Алла Гресь,  у закладі запроваджено та ведеться моніторинг епідемічної ситуації з грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій та здійснюється коригування профілактичних і протиепідемічних заходів на території району.

КНП “Олександрівська ЦРЛ” готова до забезпечення здійснення відбору зразків у пацієнтів, стан яких відповідає визначенню грипоподібного захворювання або тяжкої гострої респіраторної вірусної інфекції та направлення цих зразків до вірусологічної лабораторії. Державної установи “Кіровоградський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” для проведення лабораторних досліджень.

Визначено обсяг матеріальних ресурсів на випадок епідускладнення з гострих респіраторних вірусних інфекцій та грипу (наявні антивірусні препарати – Озельтамевір 75мг, препарати для дезінтоксикації, антибіотики, ГКС, жарознижувальні, знеболюючі, наявні кисневі концентратори, пульсоксиметри, діагностичні матеріали, засоби індивідуального захисту – маски в кількості – 500 шт., витратні матеріали, визначено черговий автотранспорт, замовлено резервну кількість медикаментів, засобів для індивідуального захисту, діагностичних та витратних матеріалів, дезінфекційних засобів.

Створено план перепрофілізації ліжкового фонду на випадок епідускладнень з ГРВІ та грипу.

Створено алгоритми дії медперсоналу та маршрут пацієнта з ознаками захворювання на грип та ГРВІ при зверненні в заклад.

Проведено лікарську конференцію серед медичних працівників ЦРЛ з питань клініки, діагностики, лікування та профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій.

За словами головного лікаря КНП “Олександрівський районний ЦПМСД” Олександра Зубахи,  при збільшенні кількості хворого населення на ГВІ вносяться зміни в план роботи шляхом організації телефонного моніторингу стану здоров’я дітей раннього віку, вагітних, матерів-годувальниць, пацієнтів, які відносяться до груп ризику. пацієнтів, що знаходяться на тривалому лікуванні ацетилсаліциловою кислотою, імуносупресантами, пацієнтів на гемодіалізі.

Проводиться санітарно-просвітницька робота серед населення району, зокрема, рекомендується пацієнтам робити щеплення проти грипу.

В закладі введено масочний режим, щотижнево проводиться збір та обробка статистичних даних по захворюваності на ГРВІ серед населення по району.

Впродовж епідсезону 2019-2020 років 98 осіб було вакциновано проти ГРИПу (за власний рахунок).

Кількість переглядів: 39