Збереження та використання об’єктів культурної спадщини в районі

Про збереження та використання об’єктів культурної спадщини в районі йшлося на оперативній нараді, яку 27 січня провів перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Каражбей. За словами методиста з туризму та охорони культурної спадщини Олександрівського районного краєзнавчого музею Алли Кравченко, на території району на державному обліку перебувають та охороняються законом 162 пам’ятки.

З них 98 пам’яток археології – курганів та курганних груп різних періодів, в основному скіфських,  які розташовані біля Олександрівки, Єлизаветградки, Бандурового, Бірок, Вищих Верещак, Нової Осоти, Поселянівки, Іванівки.  Також є 64 нерухомих пам’яток історії та культури. Серед них пам’ятка архітектури національного значення Свято-Хрестовоздвиженська церква-усипальня сім’ї Раєвських, пам’ятники визначним державним, національним діячам, пам’ятники загиблим у роки Другої світової війни, могили воїнів-визволителів, пам’ятники трудової слави, меморіальні дошки.

Також    на    території    району    розташовані    дванадцять    пам’яток архітектури та містобудування (вісім пам’яток, занесені до Державного реєстру Нерухомих пам’яток, чотири – нововиявлені).

Відділ культури Олександрівської райдержадміністрації в тісному зв’язку з органами місцевого самоврядування, постійно ведеться контроль за проведенням археологічних розвідок, розкопок, інших земляних робіт, а також за організацією археологічних експедицій, передачею предметів та колекцій, знайдених під час розкопок на постійне місце зберігання до фондів районного, обласного краєзнавчих музеїв.

З головами сільських та селищних рад на семінарах-нарадах, також в індивідуальному порядку було проведено роз’яснювальну роботу з питань охорони культурної спадщини. Зокрема на семінарі-нараді для забезпечення збереження об’єктів археологічної спадщини було розглянуто питання про порядок встановлення охоронних дошок та охоронних знаків на нерухомих пам’ятках, про обов’язкове погодження відведення земельних ділянок з органами охорони культурної спадщини, про дотримання чинного законодавства по збереженню культурної спадщини під час реформування земельних відносин, про виведення курганів з розпайованих земель.

Також в районі проводиться робота щодо укладання охоронних договорів на пам’ятки історії, культури та археології, інвентаризації та паспортизації зазначених об’єктів.

Кількість переглядів: 18