Зберіг худобу — отримав дотацію

Державна програма дотацій фізичним особам за  утримання та збереження молодняка великої рогатої худоби діє.  І приємно, що це відчули вже і в нашому районі. Щоправда, грошову підтримку отримали тільки двоє наших селян, Станіслав Миколайович Мовчан з Нижчих Верещак та Сергій Миколайович Цямрюк з Михайлівки.  Вони станом на 1 липня оформили документи на дотацію від держави, а в кінці того ж місяця її й отримали. 

Для району це дуже мало. Бентежить пасив­ність селян отримати те, що дає держава без усяких від них зобов‘язань. Їздимо по селах, наполегливо проводимо роз‘яснювальну роботу.  І лід тронувся. На 1 серпня зареєстровано заяви на дотацію на утримання і збереження молод­няка ВРХ вже більше 60-и селян на більше ста голів. Вони отримають допомогу від держави уже до кінця серпня.

Для тих, хто ще не оформив документи на державну підтримку, нагадую: якщо ви фізична особа і у вашому господарстві наро­дилося теля, то ви маєте право отримати дотацію з дер­жавного бюджету за його утримання та збере­ження з трьох до п‘ятнадцяти місяців.

Ви повинні:

– звернутися до сільської/селищної ради і зробити запис у господарській книзі про народження теляти;

– звернутися до ветеринара для проведення реєстрації й ідентифікації теляти. Якщо ви  утримуєте більше 10 голів молодняка ВРХ, треба взяти витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

– відкрити рахунок в банку, на який буде перераховано дотацію, та взяти довідку про його відкриття;

– подати до сільської/селищної ради копії паспорта, ідентифікаційного номера та вище­згаданих документів.

Бюджетна дотація за молодняк випла­чуватиметься у розмірі 250 гривень за кожні наступні три місяці до досягнення ним 15-місячного віку. Ви отримаєте чотири рази по 250 гривень, затративши на оформлення документів незначну суму. Невже тисяча гривень вам зайва?

Щоб підтвердити наявність тварини, один раз на три місяці документи поновлюються.

З усією відповідальністю запевняю, і мене підтримають ті, хто уже отримав кошти, що дотація на  утримання і збереження молодняка ВРХ податками не обкладається. Крім того, продати молодняк господар може тоді, коли йому потрібно, і там, де йому вигідно. І не бійтеся, ніяких зобов‘язань перед державою, як уже згадувалось, селянин не несе. Цими коштами держава підтримує вирощування ВРХ.

На сьогодні  людей хвилює питання виплати дотацій на молодняк ВРХ, закуплений на вирощування. Це питання направлене на розгляд в Кабінет Міністрів України з пропозицією включити до тих, згідно яких надається дотація, адже куплений молодняк потрібно не менш якісно утримувати і берегти, як свій.

Рішення Кабміну обов‘язково опублікуємо в районній газеті „Вперед”.

Валерій СКРИПНИК,

начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації.

Кількість переглядів: 480