Жнива – 2011

    Ось і завершилася найбільш відповідальна пора сільськогосподарського року – збирання ранніх зернових культур.
    Цьогорічні жнива були важкими, адже протягом 8-10 днів з 31 тільки у липні йшли дощі. А був ще ж і дощовий червень!
    У природи свої закони. Дощ іде не там, де просять, а там, де косять. Та, незважаючи на складні погодні умови, в районі обмолочено останню загінку ранніх зернових культур. І, як сказав заступник голови районної державної адміністрації С.В.Савченко, потрібно гордитися хліборобами, які за складних умов вміло організували, в стислі терміни якісно зібрали урожай ранніх зернових культур та ріпаку.
    А займали вони велику площу — 19990 гектарів. За термінами, темпами та якістю збирання нинішні жнива не поступаються жнивам попередніх п‘яти років.  Але були побоювання, щоб цьогорічну жнивну пору не спіткала доля 2004 року, коли через страшенну негоду зерно проростало на пні, а збирання (яке то вже було збирання) ранніх зернових тривало до початку вересня. Тоді були великі втрати врожаю.
    У нинішньому році через дощі та стихію жнива зупинялись і затримувалися на певний час, були певні втрати.
    Та цьогорічна нива була врожайнішою в порівнянні з попереднім роком, а тим більше з 2004. І, як результат, у мільйоні тонн зерна ранніх зернових 25-и районів Кіровоградщини є вагома частка — 60729 тонн — зерна Олександрівщини.
    Середня врожайність ранньозернових культур склала 30,8 центнера з гектара, що значно більше, ніж торік.
    В розрізі усіх сільськогосподарських культур урожайність теж виявилася кращою. Зокрема, – ярого ячменю у господарствах всіх форм власності (валовий збір) зібрали 12542 тонни при урожайності 27,5 ц/га, озимої пшениці – 38980 тонн – 35 ц/га, озимого ячменю – 7792 тонни – 28, 4 ц/га, гороху – 13000 тонн – 19,7 ц/га, озимого ріпаку – 2210 – 13,2 центнера з гектара. Гарні врожаї були в більшості господарств.
    Та найкраще вродила пшениця. Найвища її врожайність 50,9 центнера з гектара у ДП „Ставидлянське”. Гарний урожай пшениці зібрали у ТОВ „ОЛТО” — 47,8, ФГ „Якименко” —45, ЗАТ ТД „Елітне насіння” — 41,2, ТДВ „Фундукліївське ХПП” — 41, ФГ „Кришталеве” —40 центнерів з гектара. Найкращі ячмені — ярий 53,3, озимий — 45 центнерів з гектара виростили у ФГ „Снісаренка”, а також у ТОВ „ОЛТО” — озимий – 45,6 центнера з гектара. І це результат не випадковий. Адже в більшості господарств району дотримуються культури землеробства та технологій вирощування сільськогосподарських культур, вкладаючи в кожен гектар відповідні затрати і зусилля.
    Сільгоспвиробники району, зважаючи на виняткову важливість успішного проведення обсягів робіт зі збирання ранніх зернових підготували до жнив 79 зернових комбайнів, 15 жниварок, 34 зерноочисні машини, 179 вантажних автомобілів, причепи та іншу техніку. Додатково залучили 14 високопродуктивних комбайнів.
    На жнива закупили зарані 770 тонн дизельного палива та 100 тонн бензину, потрібну кількість пально-мастильних матеріалів. І завдяки злагодженим діям сільгоспвиробників жнива пройшли, незважаючи на примхи природи, на високому організаційному рівні.
    На полях району дозрівають й інші сільськогосподарські культури. І їх збирання свого часу буде організованим, як і хлібні жнива.
Кількість переглядів: 79