Зустріч на найвищому рівні

В Олександрівському районі побували з робочим візитом представники центрального офісу Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Очолював делегацію міжнародний менеджер Проекту доктор Джейсінг Сах.

На сторінках нашої газети ви не одноразово мали можливість читати про результати співпраці району з Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Громадські організації району розпочали співпрацювати з Проектом з 2008 року. Працювали за  двома напрямками: енергозбереження (заміна вікон та  дверей  в загальноосвітніх школах на металопластикові енергозберігаючі) та шкільний транспорт (придбання автобуса для підвезення учнів до школи). Загальна вартість впроваджених проектів складає 2 263 615,0 грн. з них кошти районного бюджету – 598 634.0грн.,  кошти Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» – 1 020 685.0грн., решта  залучені кошти (кошти громад, спонсорів, сільських та обласного бюджетів).

Під час зустрічі представників   Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» з  членами громадської організацією «Підлісненське самоврядування, крок у майбутнє» доктор Д. Сах повідомив про те, що Проект розпочинає роботу за новим компонентом, а саме підтримка економічних ініціатив пілотних сільських територій.  Проект пропонує малозабезпеченим домогосподарствам із пілотних територій свою допомогу у об’єднанні в сільськогосподарські багатофункціональні кооперативи.  

Пілотні проекти буде запроваджено в 7 областях України по два в кожній області.  В результаті  конкурсного відбору  громадська організація «Підлісненське самоврядування – крок у майбутнє» отримала право стати учасником пілотного проекту. Міжнародний менеджер  проекту  відвідав  громаду для того щоб пересвідчитись в тому, що громада має необхідні знання, бажання, можливості, підтримку влади і готова до впровадження пілотного проекту.

Під час зустрічі було багато запитань, як до членів громади у представників Проекту так і в членів громади до доктора Д. Саха. Відбулася ділова, ґрунтовна розмова в результаті якої досягнуто домовленостей про наступне:

– Проектом МРГ для керівництва та  членів кооперативу буду проведено серію тренінгів з створення, реєстрації та ефективного управління кооперативом;

– Надано допомогу в підготовці бізнес-плану, маркетингу та сучасних технологій;

– Членами кооперативу буде налагоджено зв’язок  з органами місцевого самоврядування, виконавчої влади та представниками місцевого бізнесу по питанню створення та діяльності багатопрофільного сільськогосподарського кооперативу;

– Із досягненням кооперативу зрілості, йому Проектом буде надано ґрунтовну підтримку для виконання бізнес плану. Для цього громада має розробити відповідну мікропроектну пропозицію та затвердити її в центральному офісі  Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»:

– Грант МРГ може складати до 70% вартості мікропроекту (але не більше $25000,0 у гривневому еквіваленті);

– Внесок громади має становити не менше 15%;

– Решта коштів має надійти від спонсорів або, за можливості , з місцевих бюджетів.

Громадська організація «Підлісненське самоврядування – крок у майбутнє» прийняла рішення про створення багатопрофільного сільськогосподарського кооперативу і розпочати роботу з молочного напрямку, а саме створити умов для збору та вивозу молока від  власних домогосподарств.

Під час підведення підсумків зустрічі в роботі делегації взяв участь голова Олександрівської районної  державної адміністрації Авксентьєв Валерій Володимирович.

Між головою Олександрівської районної державної адміністрації В.В. Авксентьєвим та міжнародним менеджером Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» доктором Д. Сахом досягнуто домовленості про подальшу спільну роботу з розвитку та активізації діяльності громад за напрямками: енергозбереження, енергоефективності та створення кооперативів.

 

Кількість переглядів: 110