Публічний звіт голови

Публічний звіт голови Олександрівської районної державної адміністрації про підсумки роботи райдержадміністрації за  2016 рік в межах делегованих повноважень

Відповідно наказу Національного агентства України з питань державної служби від 20 грудня 2016 року № 277 ” Про затвердження Типового порядку проведення публічного звіту керівника органу виконавчої влади” щороку органи виконавчої влади готують звіт про свою діяльність за попередній рік..

Олександрівська районна державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території району та реалізує повноваження, делеговані їй районною радою відповідно до статті 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

У 2016 році діяльність органів виконавчої влади була направлена на закріплення позитивних тенденцій соціально-економічного розвитку Олександрівського району. Як результат – за підсумками комплексної оцінки соціально-економічного розвитку міст та районів Кіровоградської області за підсумками 2016 року Олександрівський район увійшов в основну групу районів області з стабільною динамікою розвитку економіки.

Основні досягнення соціально-економічного розвитку Олександрівського району за 2016 рік:

– в галузі «Агропромисловий комплекс»:

За своєю структурою Олександрівський район є аграрним, тому сільське господарство є домінуючим сектором економіки району. Основними галузями агропромислового комплексу району є рослинництво (95,7%) і тваринництво (4,3%).

Обсяг виробництва валової продукції сільськогосподарськими підприємствами –  112,9% до відповідного періоду 2015 року.

Урожайність зернових та зернобобових культур – 48,6 ц/га при середньо-обласному показнику 40,5 ц/га (ІІ місце в області), в тому числі урожайність пшениці – 50,6 ц/га при середньообласному показнику 43,4 ц/га (ІІ місце в області).

Кількість укладених договорів оренди на земельні ділянки перевищує 11,2 тис. шт.; середній розмір ділянки – 4,3 га.; середній відсоток орендної плати за земельні ділянки перевищує 5%; середній розмір нарахування на 1 пай –  в межах 7,2 тис. грн.

В районі функціонує 77 сільськогосподарських підприємств всіх форм власності, в яких працює близько 890 осіб (середня заробітна плата 5204,0 грн., що є 1 місце в області) та здійснюють господарську діяльність більше 400 громадян – одноосібників.

На території району діють 3 потужних елеватора та декілька елеваторів для власних потреб суб’єктів господарювання, млини та олійниці, 1 овочесховище потужністю   10 тис. тонн.

В 2016 році розпочато реалізацію наступних інвестиційних проектів:

– будівництво зерносушильного комплексу потужністю 50 тонн/годину в  с. Букварка, ФГ «Гусака»;

– реконструкція свиноферми по розведенню та вирощуванню свиней з виробничою потужністю до 400 голів «ДП ДГ Ставидлянське» с. Ставидла;

– сільськогосподарськими виробниками всіх форм власності придбано більше 30 одиниць техніки на суму 45,0 млн. грн. (більше половини за результатами міжнародної виставки «Агроекспо»).

– в галузі «Промисловий комплекс»:

Стабільно працюють такі підприємства як: ТОВ «Оміс» (меблі),  філія Олександрівський райавтодор дочірного підприємства Кіровоградський облавтодор (асфальтобетон), державне підприємство «Олександрівське лісове господарство» (деревина).

Відновлення діяльності ПАТ «2-й ім. Петровського цукровий завод» дало збільшення у 2,9 разів обсягу виробленої промислової продукції та забезпечило зайнятістю близько 290 осіб.

– в галузі «Житлово-комунальне господарство» :

Наданням житлово-комунальних послуг на території Олександрівського району займаються КП «Оберіг» Олександрівської селищної ради,  КП с. Розумівки Розумівської сільської ради, КП с. Бірки Бірківської сільської ради, КП с. Ясинове Ясинівської сільської ради, КП «Лісове» Лісівської селищної ради. У 2016 році відновило свою діяльність КП «Оберіг-Аква» Олександрівської селищної ради,

За рахунок коштів Олександрівського селищного бюджету проведено капітальні ремонти покрівель житлових будинків на суму більше ніж 0,4 млн.грн.

В 2016 році реалізовано проект «Реконструкція системи каналізації смт Олександрівка» (вартість робіт близько 0,4 млн.грн.).

В населених пунктів району налічується 600 км вулично-дорожньої мережі, в тому числі з твердим покриттям – 360 км, з вдосконаленим покриттям – 165 км. Тротуарів та пішохідних доріжок з твердим покриттям – 20,5 км. На вулицях і дорогах населених пунктів експлуатується 17 автомобільних мостів та 1 шляхопровід.

За рахунок коштів місцевих бюджетів та позабюджетних джерел здійснено капітальних та поточних ремонтів вулично-шляхової мережі на суму близько 6,2 млн.грн.

Не забезпечують безпеку дорожнього руху міст через р. Тясмин та шляхопровід через Одеську залізницю в смт Олександрівка. На зазначені об’єкти розроблена проектно-кошторисна документація (вартість робіт в межах 47,0 млн.грн.) та надані пропозиції щодо фінансування з державного бюджету України даних об’єктів.

Довжина вулично-дорожньої мережі, обладнаної зовнішнім освітленням – 95 км, кількість світлоточок перевищує 525 од.

У 2016 році за рахунок коштів місцевих бюджетів та позабюджетних джерел проведені роботи з відновлення мереж зовнішнього освітлення на суму 0,3 млн.грн., що дозволило майже на третину збільшити протяжність освітлення вулично-шляхової мережі.

Для покращення матеріально-технічної бази комунальних підприємств витрачено коштів в сумі 0,7 млн. грн. На дані кошти було придбано спецодяг, контейнери, інструменти обладнання, здійснено ремонт глибинних насосів, каналізаційних мереж та ін.

В 2016 році на виконання заходів з благоустрою (а саме прибирання територій, вулиць та доріг, утримання місць для поховання, пам’ятників, озеленення населених пунктів та ін.) використано коштів з місцевих  бюджетів  на суму 1,6 млн. грн.

– енергоефективність

В Олександрівському району актуальним є питання енергоефективності та енергозбереження. Для зменшення споживання природного газу в 2016 році реалізовано наступні проекти:

– «Реконструкція котельні Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст №1    смт Олександрівка.;

– «Реконструкція котельні та системи опалення Михайлівської ЗШ І-ІІІ ступенів с. Михайлівка з встановленням обладнання для заміщення споживання природного газу»;

– «Енергозберігаючі заходи в Соснівському НВК загальноосвітні навчальний заклад I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад».

На протязі 2016 року відділом освіти райдержадміністрації було організовано проведення капітального ремонту приміщення Голиківської філії КЗ «Красносілківське НВО», в процесі якого здійнено утеплення дворового фасаду та перекриття приміщення, заміна двох дерев’яних дверних блоків  на металопластикові енергозберігаючі.

В 2016 році, з метою аналізу ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів було проведено енергоаудит будівель опорних навчальних закладів КЗ «Олександрівське НВО №1», КЗ «Олександрівське НВО №2», КЗ «Михайлівське НВО». Енергоаудит здійснювало ТОВ «Енергосервісна компанія «Гарант».

За результатами енергоаудиту було розроблено техніко-економічне обґрунтування можливостей енергозбереження у вище перелічених закладах.

Спеціалістами енергоаудиторської компанії виготовлено енергетичні паспорти даних будівель та проектно-кошторисну документацію «Проведення санації (капітальний ремонт) будівлі опорного закладу КЗ «Олександрівське НВО № 1».

Відділом освіти замовлено розроблення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт системи опалення Лісівської філії КЗ «Михайлівське НВО» з метою заміни застарілого обладнання на енергоефективне.

В 2016 році затверджено «Програму енергоефективності в частині сплати відсотків за надані фінансово-банківськими установами кредитів населенню на енергозберігаючі заходи в Олександрівському районі на 2016-2020 роки», в якій передбачено кошти з районного бюджету на компенсацію частини відсотків по кредиту.

Протягом 2016 року населенням отримано 55 «теплих» енергозберігаючих кредитів на суму більше 0,7 млн. грн.

– будівництво та архітектура

У 2016 році використано коштів сільських/селищних бюджетів в сумі 0,8 млн. грн. на розроблення містобудівної документації, в тому числі виготовлення планової підоснови, оновлення існуючих генеральних планів та розроблення детальних планів або зонінгів.

Протягом 2016 року в експлуатацію введено п’ять житлових будинків  загальною площею – 960,0 м2, з них житлової – 458,1 м2. Капітальні інвестиції становлять –4,5 млн. грн.

За 2016 року обсяг будівельно-підрядних робіт становить –  2,3 млн. грн. або 163 % до відповідного періоду 2015 року.

Зростання економіки, в свою чергу, призвело до покращення інвестиційної діяльностіа також мало позитивний вплив на виконання бюджетних показників. Залучення інвестицій в реальний сектор економіки мало позитивну динаміку – обсяг капітальних інвестицій в межах   225,0 млн.грн., що в 2,6 рази більше ніж у 2015 році.

За 2016 рік надходження податкових та неподаткових платежів до загального та спеціального фондів місцевих бюджетів району склали 83,9 млн.грн. (128 % до плану на 2016 рік).

До загального фонду місцевих бюджетів надійшло доходів у сумі 80,36 млн.грн., або 129,2 % до запланованих місцевими радами показників на   2016 рік.  Районний  бюджет за доходами виконано на 124,6 %.

Виконали та перевиконали заплановані місцевими радами обсяги планових показників по податках всі  місцеві бюджети.

За січень-вересень 2016 року надходження податку на доходи фізичних осіб склали 41,97 млн.грн., або 124,5% до плану на рік, Приріст цього податку до січня-грудня  2015 року склав 176,8% (18,2 млн.грн.).

Надходження плати за землюза звітний період склали 14,86 млн.грн., або 135,8% до плану  на 2016 рік.  

 Порівняно із відповідним періодом минулого року в цілому по району приріст надходжень плати за землю склав 52 млн.грн., або 53,8%.

За звітними даними за 2016 рік  із зведеного бюджету району проведено видатків у сумі 247,40 млн.грн., з них  загального фонду  229,26 млн.грн. (98,1 %), видатки спеціального фонду – 18,13 млн.грн. (96,7 %).

Переважна частина коштів місцевих бюджетів спрямована на соціально-культурну сферу (галузь «Освіта» – 28,5% загального обсягу видатків, галузь «Охорона здоров’я» – 11,4%, галузь «Культура і мистецтво» – 3,7%, галузь «Спорт» – 0,9%) та соціальний захист та соціальне забезпечення населення – 55,5%.

За рахунок цих коштів забезпечено функціонування 137 бюджетних установ, у яких зайнято понад 1,8 тис. осіб.

Крім того, значна увага приділялася посиленню інвестиційної складової бюджетів. Видатки спеціального фонду за 2016 року склали 18,13 млн.грн., в тому числі капітальні видатки – 14,57 млн.грн . Дані видатки направлені на покращення матеріально-технічної бази закладів освіти, охорони здоров’я, культури та спорту,  співфінансування з місцевих бюджетів на придбання шкільних автобусів автобусу, на реалізацію інвестиційних проектів; на придбання житла працівникам медичної сфери; на капітальний ремонт доріг населених пунктів; на придбання обладнання, матеріалів та інвентарю довгострокового користування; на капітальний ремонт об’єктів  житлового фонду, соціальної інфраструктури та інше.

– в галузі «Освіта»:

У 2016 році відбулась реорганізація загальноосвітніх навчальних закладів в результаті якої, станом на 1 вересня 2016 року утворилось 5 навчально-виховних об’єднань:

–«Олександрівське навчально-виховне об’єднання № 1» Олександрівської районної ради Кіровоградської області;

– «Олександрівське навчально-виховне об’єднання № 2» Олександрівської районної ради Кіровоградської області;

– «Красносілківське навчально-виховне об’єднання» Олександрівської районної ради Кіровоградської області;

– «Красносільське навчально-виховне об’єднання» Олександрівської районної ради Кіровоградської області;

– «Михайлівське навчально-виховне об’єднання» Олександрівської районної ради Кіровоградської області.

В даних загальноосвітніх навчальних закладах навчається 2723 учні, що на 56 учнів більше в порівнянні з минулим, 2015-2016 навчальним роком.

Середня наповнюваність класів становить – 12,4 учня, при цьому кількість класів, які мають неповну комплектацію зменшилась з 30 до 22, у порівнянні із 2015-2016 навчальним роком. Забезпечено учнів усіх загальноосвітніх шкіл гарячим харчуванням. Учні 1-4 класів (100% від загальної кількості), харчуються за кошти районного бюджету, витрати на одного учня в день склали близько 7,0 грн. На оздоровчу кампанію 2016 року використано більше 0,6 млн. грн. Оздоровленням і відпочинком було охоплено понад 1500 дітей.

Перевезення дітей та педагогічних працівників забезпечується п’ятнадцятьма транспортними засобами. В 2016 році  в навчальні заклади Олександрівського району прибуло 8 молодих вчителів.

На базі трьох позашкільних навчальних закладів функціонує 110 різноманітних гуртків і секцій, в яких навчається 2416 дитини  (88% загальної кількості учнів).

Мережа дошкільних навчальних закладів приведена у відповідність до потреб населення. Так, на даний час у районі діють 10 дошкільних навчальних закладів та дошкільні групи у 14 філіях навчально-виховних об’єднань.   789 дітей віком від 2 до 6 років відвідують вищезазначені заклади. Діти 5-ти річного віку 100% охоплені дошкільною освітою.

  Реалізовані наступні соціальні проекти:

– проведено поточні ремонти в котельнях та топкових закладів освіти району та придбано 6 газових котлів, проведено будівництво шатрової покрівлі в Несватківській філії КЗ «Олександрівське НВО № 2»;

– проведено капітальний ремонт приміщення Голиківської філії КЗ «Красносілківське НВО»;

– проведено заміну частини віконних блоків в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ст. № 1 КЗ «Олександрівське НВО № 1» та Соснівській філії КЗ «Красносільське НВО»;

– поліпшено матеріально-технічну базу навчальних закладів, а саме:

придбано 2 автобуси марки АСР 4234 «Мрія» на суму 2,64 млн.грн. 

за рахунок коштів районного бюджету та залишків коштів державної освітньої субвенції було придбано 5 інтерактивних комплексів та іншої комп’ютерної техніки на суму 0,823 млн.грн.

придбано обладнання для харчоблоків на суму 0,064 млн.грн.

– проведено роботи з благоустрою територій навчальних закладів 0,224 млн.грн.

– в галузі «Охорона здоров’я»:

Медична допомога в районі надається центральною районною лікарнею та Олександрівським районним центром первинної медико-санітарної допомоги.

Реалізовані наступні соціальні проекти в ЦРЛ:

В 2016 році покращилась кадрова ситуація в ЦРЛ. Почали працювати лікар-дерматовенеролог, лікар-хірург та лікар УЗД.

В минулому році до ЦРЛ були зараховані 6 лікарів-інтернів, які після закінчення інтернатури будуть працевлаштовані в нашому закладі.

За рахунок коштів Олександрівської селищної ради придбано квартиру для молодого фахівця – лікаря-анестезіолога.

В інфекційному відділенні обладнана окрема ізольована палата для туберкульозних хворих.

В клініко-діагностичній лабораторії ЦРЛ обладнано кабінет для проведення досліджень з виявлення особливо небезпечних інфекцій (роботи з живими збудниками туберкульозу). В кабінеті встановлено витяжну шафу для роботи з живими збудниками, бактерицидний опромінювач та придбано монокулярний мікроскоп та термостат.

Для зручності  перебування дітей в педіатричному відділенні придбані меблі та холодильник для медикаментів.

Проведено реконструкцію приміщення оперблоку відповідно до нормативів наказу МОЗ України від 11.09.2014р. №552.

Здійснені косметичні ремонти у відділеннях ЦРЛ, на які з місцевого бюджету витрачено – 0,055 млн.грн.

Закуплено медичного обладнання на суму 0,6 млн. грн., з них 0,02 млн.грн. з державного бюджету, 0,4 млн.грн  з місцевого бюджету –.

Проведено поточний ремонт рентгенівського діагностичного комплексу «Медикс» на 2 робочі місця на суму 0,014 млн. грн.

– в галузі «Культура»:

Базова мережа закладів культури району складає 34 клубні, 27 бібліотечних закладів, 1 школа естетичного виховання, 1 музей.

По мережі закладів культури району проведено 3,4 тис. заходів, які відвідало 118,4 тис. осіб.

Концертно-театралізована бригада районного будинку культури  отримала диплом першого ступеня в обласному огляді-конкурсі театрів малих форм «Театральна весна Кіровоградщини».

Вокальне тріо «Імпреза» стали учасниками 25 ювілейного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів»,  16 обласного туру  Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута», першого етнофольклорного фестивалю «Чута фест», Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти.

Народний аматорський хор «Тясмин» Олександрівського РБК взяв участь у XXV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів».

Перемогу в обласному конкурсу інновацій «Формування громадянської позиції, національної свідомості, культури і духовності» отримала Єлизаветградківська міська бібліотека.

Ресурси бібліотек на паперових та електронних носіях становлять – 193,8тис. примірників. До бібліотек району звернулося 13,0 тис. користувачів, які скористалися послугами 15 Інтернет-центрів. Книжкові фонди бібліотек поповнилися на 4,2 тис. примірників документів на суму 91,0 тис.грн.

Музейні фонди районного краєзнавчого  музею поповнилися картиною художниці Алли Діасамідзе «Зимове диво на Різдво Христове», аквареллю заслуженого художника України Анатолія Кравченка «Сріблястий ранок. Село Бірки», полотном Володимира Сакалюка «Кладочка. Село Бірки», картиною Віктора Новотного «Річка в Аджамці», картиною  Неллі Кірман «Село Бовтишка» та малюнком у стилі петриківського розпису «Пташка»,  книгами  та буклетами про творчі здобутки одеських художників.

Реалізовано проект створення музею Анатолія Авдієвського з с. Підлісне

Реалізовані наступні соціальні проекти:

– проведення поточних ремонтів сільських/селищних будинків культури, ремонт даху районного будинку культури;

– придбання електроконвекторів  для районного краєзнавчого музею, газових котлів для районного будинку культури та районної бібліотеки та котла Сварог в Івангородський СБК;

– оновлення матеріально-технічної бази закладів культури за рахунок коштів місцевих бюджетів на суму 0,8 млн.грн.;

 – за рахунок субвенції з державного бюджету та співфінансування з місцевого бюджету на придбання принтерів, проекторів, музичної та підсилювальної апаратури закладів культури району використано  – 0,1млн.грн.;

– виготовлення 450 буклетів про туристичний потенціал району.

– в галузі «Фізичне виховання»:

В Олександрівському районі функціонує КЗ «Дитячо-юнацька спортивна школа» та районна рада ФСТ «Колос».

До занять фізичною культурою і спортом в районі залучено 7,53% населення (середньообласний показник – 5,99% ).

В 2016 році проведені районні змагання «Краще спортивне село Олександрівщини – 2016» в яких прийняли участь команди 14 сільських рад. Перше місце посіла команда Староосотської сільської ради.

Збірні команди району з різних видів спорту та вихованці КЗ «Дитячо-юнацька спортивна школа» в 2016 році приймали участь в обласних та Всеукраїнських змаганнях, де виборювали призові місця, а саме:

команда  Олександрівського району посіла І місце в обласних сільських спортивних іграх серед сільського населення Кіровоградської області.

команда Олександрівського  району виборола І місце в обласних  іграх серед районів Кіровоградської області.

В 2016 році  проведено косметичний ремонт спортивного майданчика зі штучним синтетичним покриттям, крім того, розпочата реконструкція адміністративного приміщення стадіону ім. Шишки.

– в галузі «Соціальний захист населення»:

Важливим напрямком діяльності органів виконавчої влади є надання пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги населенню.

За 2016 рік пільг на оплату житлово-комунальних послуг надано 5662 особам на суму більше 8 млн.грн. Середній розмір пільги на одного пільговика в рік складає 1552,7 грн..

Призначено субсидій  для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг 7078 сім’ям близько 74 млн. грн.., середній розмір субсидії – 1097,15 грн.

При виникненні нестандартних ситуацій, розгляд питання призначення субсидії, виходячи з конкретних обставин, вирішується комісією, яка діє при районній державній адміністрації.

Крім того, забезпечено щомісячну адресну допомогу 76 сім’ям або 137 особам, які переміщені з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, на суму 1,4 млн. грн.

Відповідно до районної Програми соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни і праці, інвалідів, дітей-інвалідів та громадян похилого віку впродовж 2016 року:

– надано матеріальну допомогу 98 особам;

– придбано санаторно-курортні путівки для лікування дітей-інвалідів  11 особам;

– виплачено компенсацій особам, які надають соціальні послуги 112 особам ;

– ветеранам, яким виповнилось 90 років і більше виплачено щомісячну стипендію – 17 особам.

 Ситуація на ринку праці

У січні-грудні 2016 році на обліку в районному центрі зайнятості з перехідними минулого року перебувало осіб – 3473,  мали статус безробітної особи – 2042. Рівень охоплення безробітних громадян соціальними послугами становив 77%.

За допомогою районного центру зайнятості працевлаштовано осіб – 602. Рівень працевлаштування безробітних громадян становив 29,5%.

Послуги з питань організації підприємницької діяльності та ведення власної справи за рахунок отримання допомоги по безробіттю районним центром зайнятості надано 9 безробітним особам.

Професійне навчання пройшли 280 безробітних осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі в професійному навчанні – 13,7%. Рівень працевлаштування безробітних після професійного навчання – 95%.

В оплачуваних громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 527 безробітних осіб. Рівень залучення безробітних громадян  до участі в громадських роботах – 25,8%.

Під Програму зайнятості  населення Олександрівського району на період до 2017 року для проведення оплачуваних громадських та інших робіт тимчасового характеру у 2016 році передбачено 20,0 тис. грн., у 2016 році профінансовано 18,15 грн..

Протягом 2016 року 158 роботодавців зареєстрували в службі зайнятості 1076 вакансій, з яких актуальних вакансій – 25.

Станом на 1 січня 2017 року статус безробітного мали – 769 осіб,  з них отримували допомогу по безробіттю –  634  особи.

У звітному періоді профорієнтаційними послугами шляхом надання індивідуальних профконсультацій та відвідування семінарів охоплено  3264 безробітні особи, учнівської молоді – 915 осіб.

Станом на 1 січня 2017 року (за оперативними даними)  на нові робочі місця працевлаштовано  369 осіб.

 Стан виплати  заробітної плати

Середньомісячна заробітна плата найманих працівників у січні-грудні 2016 року склала 4493 грн. До початку 2016 року (3277 грн.) розмір середньомісячної заробітної плати збільшився  на 1216 грн., або на 37,1%, і перевищив розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи (1600 грн.) майже в 3 рази. У відсотках до середнього рівня по області  (3974 грн.) розмір заробітної плати склала 113,1%.       

Завдання районної програми СЕР на 2016 рік (3855 грн.) виконано на 116,5%. Доведене завдання на 2016 рік (4420 грн.) виконано на 101,7%.

Заборгованість із виплати заробітної плати в районі відсутня.

– в галузі «Оборона та мобілізаційна діяльність»:

В 2016 році за рахунок коштів районного бюджету, спонсорській допомозі фермерських господарств, підприємств, та організацій району, а також діяльності волонтерів надано шефська допомога у забезпеченні військових частин В-5509 та А-0981, В-5788 у сумі 259,5 тис.грн., в тому числі в рамках районної програми „Оборона” на 2016 рік, з районного бюджету профінансовані заходи із здійснення шефства над військовими частинами Збройних Сил України, проведенню призову до лав Збройних Сил Украйни та мобілізаційні заходи в сумі 213,43 тис.грн.

В подальшому надання шефської допомоги військовим частинам буде продовжуватись за рахунок фінансування районної програми „Оборона” на 2017-2018 роки.

Підсумовуючи все вищенаведене, можу сказати,  що зусилля органів виконавчої влади будуть спрямовуватись на закріплення позитивних тенденцій в соціально-економічному розвитку Олександрівського району.

Зважаючи на ситуацію в країні в цілому – не всі делеговані районною радою повноваження нам вдалося реалізувати в повному обсязі. Тому завдання районної виконавчої влади робити все належне по їх повному виконанню.

У їх вирішенні сподіваюся на подальшу співпрацю з районною, сільськими/селищними радами, депутатами всіх рівнів, громадськістю.

Кількість переглядів: 1,518