200 років від дня народження Шевченка – знакова подія в культурному житті країни

Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок “Кобзаря” Тараса Шевченка. Творчість цього поета можна не любити, можна критикувати, можна ставитися до неї із великою любов’ю… У будь-якому випадку байдужим вона не залишає нікого. 

На Олександрівщині триває активна підготовка та проведення на належному рівні заходів  з відзначення 200-річчя народження Тараса Григоровича Шевченка. Президент України Віктор Янукович на засіданні громадської ради зазначив, що осмислення двохсотлітнього ювілею Кобзаря має нагадати всім нам, що українці – великий народ, чий внесок у світову культуру й науку є беззаперечним і визнаним. Саме тому 2014 рік був оголошений Міжнародним Роком Тараса Шевченка.

У рамках святкування знаменної дати та з метою вивчення творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка  в читальному залі Олександрівської  районної  бібліотеки  для дорослих відбувся круглий стіл “200 років від дня народження Шевченка-знакова подія в культурному житті країни”, в якому взяли участь голова райдержадміністрації Валерій Авксентьєв та голова районної ради Василь Скляренко. Відкриваючи засідання круглого столу, Валерій Авксентьєв зазначив, що Президент України наголошує – відзначення 200-річного ювілею Кобзаря вимагає якісної роботи усіх гілок влади і має бути всенародним рухом, який би продемонстрував єдність влади і громадянського суспільства.

Під час заходу провідний бібліотекар відділу обслуговування Бондар В.А та бібліограф Трегуб К.П. більш детальніше ознайомили присутніх з життям та творчістю Кобзаря. Що, його пам’ятають поважають, ним захоплюються, до нього прислуховуються. Він і сьогодні сучасний. Кобзар залишив нам свої неоціненні духовні надбання — твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру. Ми повинні завжди пам’ятати про генія українського народу.

Зацікавила присутніх слайдова презентація “Гордість українського народу”, присвячена 200-річчю Великого Кобзаря.

Про духовну свободу, незалежність і вільне слово, які так оберігав Тарас від першої сторінки Кобзаря до останніх своїх днів, поетичні твори, що наповнені творчою силою, яка співзвучна і з часом, в якому живемо, розкрито в  книжково-ілюстративній виставці  “Шевченкове слово над світом лунає”, що розгорнута в читальному залі бібліотеки.

З підбіркою своїх творів, присвячених Великому Кобзареві присутніх познайомили місцеві літератори з літературно-мистецького об’єднання “Крила”.

Прозвучали пісні на слова поета у виконанні Валентини Душейко, викладача класу  бандури районного центру дитячої та юнацької творчості.

Кількість переглядів: 409