Ефективний захист прав дитини – один із пріоритетів соціальних ініціатив, проголошених Главою держави

    Ефективний захист прав дитини – один із пріоритетів соціальних ініціатив, проголошених Главою держави. Про це наголосив на щопонеділковій оперативній нараді, в якій також взяв участь голова районної ради Василь Скляренко, з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, відомств та інших органів центральної виконавчої влади, яка відбулася 14 жовтня, голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв. Він зокрема зазначив, що завдання поставлені Президентом України щодо послідовного впровадження державної соціальної політики з підвищення стандартів життя, направлені насамперед на захист прав дітей, сімей з дітьми та найбільш уразливих категорій дітей, шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки.

    Висвітлюючи питання вдосконалення роботи Олександрівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки, директор центру Тетяна Приходько зазначила, що Глава держави наголошує на необхідності активізації роботи щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до різних форм сімейного виховання. Йдеться, зокрема, про прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, збільшення кількості усиновлень українськими родинами, посилення соціального супроводу дітей, які виховуються під опікою.

    Директор Олександрівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Приходько зауважила, що основним напрямком роботи районного центру є здійснення соціальної підтримки сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги для вирішення своїх проблемних ситуацій. Центром ведеться облік таких сімей, який формується за поданнями сільських та селищних рад, відділу освіти, служби у справах дітей райдержадміністрації, центральної районної лікарні, Олександрівським відділом РВ УМВС, фахівців із соціальної роботи Центру та самозвернень громадян. 

   Протягом 2013 року на обліку перебувало згідно рішення Дорадчого органу – 192 сім’ї. З них 110 сімей були взяті під соціальний супровід фахівців. До надання соціальних послуг даним родинам, залучалися медпрацівники, спеціалісти Управління соціального захисту населення, Центру зайнятості, відділу освіти (вчителі та психологи), громадські інспектори та представники сільських та селищних рад. 

    Так, в результаті проведеної роботи, станом на 14 жовтня 2013 року, з 70 сім’ями припинено соціальний супровід, вони подолали ті обставини, які викликали складність в їх житті, набули вмінь і навиків в подальшому самостійно вирішувати свої проблемні питання і їх знято з обліку. На даний час під соціальний супроводом фахівців  перебуває 40 сімей, в яких виховується 109 дітей.

    Районний центр здійснює постійне соціальне супроводження прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. В поточному році в РЦСССДМ перебувало під соціальним супроводом 10 прийомних сімей, в яких на утриманні та вихованні перебувало 16 прийомних дітей.

    Підводячи підсумки Валерій Авксентьєв зазначив, що влада і в подальшому буде приділяти значну увагу роботі соціальної служби для повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення.

Кількість переглядів: 73